Türkiye'nin 2012 Vikipedi Raporu - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Türkiye’nin 2012 Vikipedi Raporu

 Türkiye’nin 2012 Vikipedi Raporu
Okunuyor Türkiye’nin 2012 Vikipedi Raporu

vikipedi

Koskoca bir seneyi geride bırakarak yepyeni bir yıla geçmeyi hazırlandığımız şu günlerde Vikipedi (Wikipedia)‘da ‘En çok neleri merak ettik’ onlara bir göz atalım. İnternet üzerindeki Ansiklopedimiz olarak tanımlayabilceğimiz Vikipedi platformunda neleri okumuşuz en çok neyi merak etmişiz:

İsveçli yazılım mühendisinin hazırladığı 2012 Wikipedia sayfasında, Yabancı ülkelerin yanı sıra Türkiye’de yer alıyor. Her ülkeye ayrı ayrı raporlanan sayfada o ülkenin 2012’de en çok ziyaret ettiği 100 içerik bulunuyor. Bizim en çok ziyaret ettiğimiz vikipedi sayfası “Mustafa Kemal ATATÜRK”ün bilgi sayfası olduğunu görüyoruz. 100 İçerik’den 10 tanesine göz attığımızda Muhteşem Yüzyıl dizisinin etkilerinide görmemek mümkün değil. Okuduğumuz sayfalar arasında “Hürrem Sultan” ve “I.Süleyman”nın yer alması bu dizinin izleyicilerinin ve canlandırılan karakterler hakkında bilgi edinmek isteyenlerin çoğunluğunu görüyoruz.
Yabancı Vikipedi sitelerine baktığımızda da “Facebook”un açık ara önde olarak en çok okunan sayfalardan olması ilgi çekici.

Bir önceki yazımız olan PlayStation 2'nin Üretimi Durduruluyor başlıklı makalemizde playstation, ps2 ve ps2 durduruluyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın