Teknoloji Blogu

Twitter ve YouTube’a Erişim Engeli

0

Bugün öğle saatlerinden itibaren erişim sağlanamayan Twitter ve YouTube, akıllara “sansür mü getirildi?” sorusunu getirdi. Şuan için net bir bilgi olmamasına rağmen hala VPN ve DNS kullanmayan kullanıcılar iki internet sitesine giriş yapamıyorlar.

twitter-ve-youtubea-erisilemiyor-teknofeed

İlk olarak Facebook ve Twitter’da yaşanan erişim sorununun ardından YouTube’a da erişimin engellenmesi kullanıcıları ayağa kaldırdı. http://eekg.tib.gov.tr/ adresinden yapılan sorgulamalarda ise herhangi bir erişim engeli kararı görülemezken, bilinmeyen bir nedenle şuandan itibaren Twitter ve YouTube’a erişim sağlanamıyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü tarafından aktarılan bilgiye göre herhangi bir erişim engellemesinin söz konusu olmadığı belirtiliyor.

An itibariyle tüm servis sağlayıcılarından Twitter ve YouTube’a erişim sağlanamıyor.

Güncelleme

Twitter, YouTube ve Facebook’la ilgili erişim engelleme kararının mahkeme tarafından verildiği öğrenildi. Son günlerde ülke gündemini yakından ilgilendiren Savcı süikastinin görüntülerinin yayınlandığı bağlantılar yüzünden tüm servis sağlayıcıları Twitter ve YouTube’a erişim engelli getirdi. Bununla birlikte Facebook’la ilgili olarak erişim engelleme kararının kaldırıldığı öğrenildi.

Twitter ve YouTube’a nasıl girilir?

DNS kullanarak veya tarayıcınıza VPN eklentisi yükleyerek başka IP üzerinden Twitter ve YouTube’u ziyaret edebilirsiniz. Tarayıcınızda kullanabileceğiniz VPN eklentisi için bu yazımıza bakabilir, DNS adresleri için ise burada ki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan HTC One E9, Özellikleriyle Birlikte Sızdırıldı başlıklı makalemizde htc, HTC One E9 ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et