Teknoloji Blogu

Twitter Yasağı Kaldırıldı, Erişim Sağlanabiliyor

1

6 Nisan’da öğle saatlerinden itibaren Twitter ve YouTube‘a erişimi durduran mahkeme, bugünden itibaren Twitter’a erişimi tekrardan açtı. Dünya genelinde büyük yankı uyandıran Twitter engeli, yabancı basında da geniş yakındı uyandırdı.

twitter-yeni-haber-burgazturk

Dünyada #TwitterisblockedinTurkey hashtagiyle duyurulan engellemeye, ilk olarak Cumhurbaşkanlığı sözcüsünden yalanlama geldi. Ancak gazetelerin ulaştığı resmi belgede, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının DHKP-C terör örgütünün gerçekleştirdiği kara eyleminin sosyal medyada görüntülerinin paylaşılmasından dolayı aldığı kararla erişim yasağı getirildiği öğrenildi.

6 Nisan Saat 12:00’den itibaren Facebook, Twitter ve YouTube’a erişimin engellenmesiyle ilk adım Facebook’tan geldi. Mahkeme kararında yer alan linkleri sitesinden kaldıran Facebook’un yasağı engellendiği gibi kaldırıldı. Ardından Twitter ve YouTube’un erişim engeline devam edildi. Şuan için Twitter’a erişim sağlanabilirken, YouTube’a erişim hala engellenmiş durumda.

Bir önceki yazımız olan Twitter ve YouTube'a Erişim Engeli başlıklı makalemizde Güncel DNS adresleri, manşet ve Twitter yasaklandı mı hakkında bilgiler verilmektedir.

1 yorum
  1. blank
    Mustafa diyor

    Yasağın kalması sevindirici bir haber. Twitter’ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti kanunlarına uyması gerektiği bir kez daha gösterilmiş oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et