Twitter Yasağı Kaldırıldı, Erişim Sağlanabiliyor - Teknofeed.COM

Twitter Yasağı Kaldırıldı, Erişim Sağlanabiliyor

 Twitter Yasağı Kaldırıldı, Erişim Sağlanabiliyor
Okunuyor Twitter Yasağı Kaldırıldı, Erişim Sağlanabiliyor

6 Nisan’da öğle saatlerinden itibaren Twitter ve YouTube‘a erişimi durduran mahkeme, bugünden itibaren Twitter’a erişimi tekrardan açtı. Dünya genelinde büyük yankı uyandıran Twitter engeli, yabancı basında da geniş yakındı uyandırdı.

twitter-yeni-haber-burgazturk

Dünyada #TwitterisblockedinTurkey hashtagiyle duyurulan engellemeye, ilk olarak Cumhurbaşkanlığı sözcüsünden yalanlama geldi. Ancak gazetelerin ulaştığı resmi belgede, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının DHKP-C terör örgütünün gerçekleştirdiği kara eyleminin sosyal medyada görüntülerinin paylaşılmasından dolayı aldığı kararla erişim yasağı getirildiği öğrenildi.

6 Nisan Saat 12:00’den itibaren Facebook, Twitter ve YouTube’a erişimin engellenmesiyle ilk adım Facebook’tan geldi. Mahkeme kararında yer alan linkleri sitesinden kaldıran Facebook’un yasağı engellendiği gibi kaldırıldı. Ardından Twitter ve YouTube’un erişim engeline devam edildi. Şuan için Twitter’a erişim sağlanabilirken, YouTube’a erişim hala engellenmiş durumda.

Bir önceki yazımız olan Twitter ve YouTube'a Erişim Engeli başlıklı makalemizde Güncel DNS adresleri, manşet ve Twitter yasaklandı mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
  • Avatar for MustafaMustafadedi ki:

    Yasağın kalması sevindirici bir haber. Twitter’ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti kanunlarına uyması gerektiği bir kez daha gösterilmiş oldu.

Bir Yorum Yapın