Teknoloji Blogu

Twitter’dan sonra YouTube’da erişime kapatıldı

0

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), Twitter’dan sonra YouTube’a da erişimi engelledi. Tüm dünyada yankı uyandıran Twitter engellemesi, özellikle Başbakan başta olmak üzere hakkında ses kayıtları yayınlanan kişilerin yayılmasını önlemek adına yapılan bir işlem olan engellemelere bugün bir yenisi daha eklendi. 

youtube-kapatildi-2014

“Twitter’ın kökünü kazıyacağız” demesiyle bilinen Başbakan, kararlarımızı uygulamıyor dediği Twitter’ı kapattırmasından sonra, Suriye ile ilgili yayınlanan tape ile birlikte Youtube’da erişim yasağından payını aldı. Modern dünya ülkelerinde görülmeyen bir olay olan bu duruma ile ilgili olarak Dış İşleri Bakanlığından TİB’e yazı gönderildi:

“Ulusal güvenliğimize birinci derece tehdit oluşturmakta olup bu ve söz konusu muhteviyata sahip olabilecek diğer adreslere erişimin derhal engellenmesi önem taşımaktadır”

Bu yazının ardından youtube.com adresine erişimi engelleyen TİB, Twitter ile ilgili mahkeme kararının kaldırıldığı için 30 gün içerisinde twitter.com’a erişimi açmak zorunda olduğunuda belirtelim.

Bir önceki yazımız olan Apple Store Türkiye'nin mağazası yakında açılıyor başlıklı makalemizde apple, apple store ve Apple Store Türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et