Vestel'den Yerli Üretim 3 Akıllı Telefon - Teknofeed.COM

Vestel’den Yerli Üretim 3 Akıllı Telefon

 Vestel’den Yerli Üretim 3 Akıllı Telefon
Okunuyor Vestel’den Yerli Üretim 3 Akıllı Telefon

vestel-logo

Beyaz eşya sektörünün dev isimlerinden Vestel, kullanıcı yanlısı ürün tasarımlarıyla tercih edilen bir Türk markası. Üretimi Türkiye‘de Manisa‘da ki fabrikasında gerçekleşen telefonların Türk tasarımcılar tarafından tasarlandığı belirtildi. IFA 2013 fuarında tanıttığı yeni ürünleri 4.3, 4.7 ve 5.0 inç boyutları şeklinde 3 ayrı cihaz olarak lanse edildi. Daha öncedende yerli üretim olarak tablet bilgisayar üreten Vestel, akıllı telefon üzerinde gerçekleştirdiği bu atak diğer yerli firmalarımıza örnek olacak şekilde.

vestel-akilli-telefon-5-0

Qualcomm işlemcili ve Android 4.2 işletim sistemi bulunan telefonlar Türkiye’nin yanısıra yurtdışında da satışa sunacak. Vestel telefonların 4.3 inç ve 4.7 inç ekranlı 960×540 piksel çözünürlüğündeki modelde 1.2 Ghz çift çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, 8GB ROM, 5MP arka kamera, 2 MP ön kamera, Bluetooth 4.0 ve 3G özellikleri yer alıyor. 5.0 inç‘lik modelde de diğer telefonlarla aynı işlemci ve aynı bağlantı özellikleri var. Ancak diğer 4.3 ve 4.7 inç olanlara oranla daha iyi bir ekrana sahip. 1280×800 piksel çözünürlükteki ekrana 2 GB RAM ve arkada 12 MP kamera eşlik ediyor.

Bir önceki yazımız olan Samsung Unpacked Episode 2 Etkinliği İle İlgili Herşey başlıklı makalemizde android, galaxy gear ve galaxy note 10.1 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın