Vodafone, Türkiye'nin En Büyük Veri Merkezini Açtı - Teknofeed.COM

Vodafone, Türkiye’nin En Büyük Veri Merkezini Açtı

 Vodafone, Türkiye’nin En Büyük Veri Merkezini Açtı
Okunuyor Vodafone, Türkiye’nin En Büyük Veri Merkezini Açtı

vodafone-logo

GSM Operatörlerinden Vodafone, Türkiye’de 80 Milyon TL yatırım yaparak Türkiye’nin en büyük veri merkezini Esenyurt’ta açtı. Vodafone Türkiye Bulut Teknolojileri Üssü adıyla hizmet verecek veri merkezi, 9 bin metrekarelik alana sahip.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Vodafone Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Dünya Teknoloji Başkanı Stephen Pusey ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray’ın katılımıyla açılan merkez bulut bilişime dair hemen herşey ile ilgili olacak.  Toplam 1400 sistem kabineti kapasiteli merkez, 9 bin metrekare kapalı tesis alanında brüt 3 bin metrekarelik 4 ana salondan oluşuyor ve bu özelliği ile Türkiye’de ilk kez uygulanan “bina içinde bina” yapısıyla dikkat çekiyor.

Merkezin ayrıyetten Türkiye’de Green IT, Energy-Efficient Data Center sertifikasına sahip ilk veri merkezi olması çevreye duyarlılığını gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan iPhone Lite İle İlgili Sızıntılar Devam Ediyor başlıklı makalemizde apple, iPhone lite ve plastik iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın