Watch Dogs - İlk Bakış - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Watch Dogs – İlk Bakış

 Watch Dogs – İlk Bakış
Okunuyor Watch Dogs – İlk Bakış

Bu sıralar, oyun gündemini oldukça meşgul eden bir oyun var: Watch Dogs. Duyurulduğu günden bu yana fazla bir zaman geçmemesine rağmen, herkesin dikkatini üzerine çeken bu oyun, tanıtımı ile de büyük bir merak uyandırdı. Tanıtımı izleyip, konusunu okuyanların çoğu Watch Dogs’u GTA 4’e benzetecektir. Bu kıyaslanma bile ne kadar kaliteli oyun olduğunun bir kanıtı.

Watch Dogs’u özel yapan şeyi merak ediyorsunuzdur. Bu konu ile ilgili ilk söylenmesi gereken şey oyunun senaryosu. Daha önce kullanılmamış bir konuya sahip olan bu düşünce, oyun dünyasına katılıyor. Konuya günlük hayattan girecek olursak, herkesin bir akıllı telefonu var. (çok büyük bir kısmın.) İnternet ortamında resimlerimizi, kişisel bilgilerimizi paylaşıyoruz. Kendi isteğimizle sürekli olarak internet ortamında kalıp, diğer insanlar ile sosyal iletişim kuruyoruz. Kimlik numaramız, banka ve kart bilgilerimiz de sanal ortamda tehlikelere açık. Peki biri günün birinde gelip, bu bilgileri çalıp hayatımızı tehdit edip tehlikeye atarsa ne olur? İşte Watch Dogs olaya tamda buradan giriyor. Kalabalık bir şehirde internet ve telefon ortamında bağlantıda olan herkesi tehdit edebilen ve şehri bir silah gibi kullanan bir adam. Fazlasıyla etkileyici.

SandBox türünde tasarlanan Watch Dogs oyununda ana karakter telefonu elinden düşürmüyor. Ortalıkta sinsi bir şekilde dolaşan ve bizim kontrol ettiğimiz bu “tip”, başkalarının telefon konuşmalarını kendi telefonundan dinleyebiliyor. İstediği kişinin kimlik bilgilerini, yıllık gelirini, kan grubunu, askeri birlikler ile bağlantısını, şiddete eğilim yüzdesini ve başka aklınıza gelebilecek bütün bilgilerini öğrenebiliyor. Aynı zamanda, şehrin trafik ışıklarını, elektrik şebekelerini, tren yollarının makaslarını da yönetebilme yeteneğine sahip. Bütün bunları yapabildiğiniz telefonunuzun tek sıkıntısı olabilecek şarjı’da tükenmiyor!

Oyunun vuruş ve ateş etme sistemi de oldukça başarılı. İşlediğimiz bir suç sebebiyle polisin bizi takip etmesi GTA serisi ile benzerlik taşıyabilir ancak, Watch Dogs kesinlikle çok başarılı ve orijinal fikirli bir oyun. Oyun içindeki diyaloglar da oldukça dikkat çekici. Yayınlanan bir diyalog olan “Biz birlikte takılmıyoruz, çünkü birbirimizi öldürüyoruz”, oyuncuların büyük ilgisini çekti. Birde Ubisoft; oyunun kalitesini arttırabilecek olan taşıtların, araçların lisanslarını satın alabilirse, Watch Dogs’un başından kesinlikle kalkamayacağımızı düşünüyorum.

2012’nin son çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen bu oyunun çıkış tarihi, 2013’ün ilk çeyreğine ertelendi. Daha piyasaya sürülmeden bu kadar yankı uyandıran Watch Dogs’u oyun severler olarak heyecanla bekliyoruz.

PLATFORM: PC, PS3, Xbox 360

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın