Teknoloji Blogu

Wikipedia, ünlü sayfalarında ses kayıtlarını da paylaşacak

0

İnteraktif ansiklopedi servisi Wikipedia, ünlü sayfalarında ses kayıtlarını da paylaşacak. Ünlü bilim adamları, şarkıcılar, siyasetçiler ve daha nicesinin Wikipedia profillerinde 5-6 saniyelik ses dosyaları da olacak. Wikipedia bu yeniliğiyle ünlülerin seslerini gelecek nesillere de aktarmayı hedefliyor.

wikipedia-com-wikivip

“Merhaba, benim adım (isim). (şehir ismi) şehrinde doğdum ve (yıl) yılından beri (iş ya da pozisyon) olarak çalışıyorum.” cümlesinden oluşan bir ses dosyası şeklinde ünlülerin profillerinde yer alacak. Kişilerin sessiz bir ortamda istediği yöntemde kayıt edip eklenebilecek ses dosyaları, herkesin erişim sağlayabileceği şekilde lisanslanacak.

WikiVIP (Wikipedia Voice Intro Project)’i ilk testlerinden birisini de İngiliz komedyen Stephen Fry gerçekleştirdi.  BBC’nin de desteklediği bir proje olan WikiVIP, gelecek nesillerin yararlanabileceği başarılı bir proje olarak görülüyor.

Bir önceki yazımız olan iFixit, Macintosh 128K'yı parçalarına ayırdı başlıklı makalemizde apple, iFixit ve Mac 30 yaşında hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et