Wikipedia, ünlü sayfalarında ses kayıtlarını da paylaşacak - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Wikipedia, ünlü sayfalarında ses kayıtlarını da paylaşacak

 Wikipedia, ünlü sayfalarında ses kayıtlarını da paylaşacak
Okunuyor Wikipedia, ünlü sayfalarında ses kayıtlarını da paylaşacak

İnteraktif ansiklopedi servisi Wikipedia, ünlü sayfalarında ses kayıtlarını da paylaşacak. Ünlü bilim adamları, şarkıcılar, siyasetçiler ve daha nicesinin Wikipedia profillerinde 5-6 saniyelik ses dosyaları da olacak. Wikipedia bu yeniliğiyle ünlülerin seslerini gelecek nesillere de aktarmayı hedefliyor.

wikipedia-com-wikivip

“Merhaba, benim adım (isim). (şehir ismi) şehrinde doğdum ve (yıl) yılından beri (iş ya da pozisyon) olarak çalışıyorum.” cümlesinden oluşan bir ses dosyası şeklinde ünlülerin profillerinde yer alacak. Kişilerin sessiz bir ortamda istediği yöntemde kayıt edip eklenebilecek ses dosyaları, herkesin erişim sağlayabileceği şekilde lisanslanacak.

WikiVIP (Wikipedia Voice Intro Project)’i ilk testlerinden birisini de İngiliz komedyen Stephen Fry gerçekleştirdi. BBC’nin de desteklediği bir proje olan WikiVIP, gelecek nesillerin yararlanabileceği başarılı bir proje olarak görülüyor.

Bir önceki yazımız olan iFixit, Macintosh 128K'yı parçalarına ayırdı başlıklı makalemizde apple, iFixit ve Mac 30 yaşında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın