Teknoloji Blogu

Yaklaşık 11,500 Uygulama, Apple Watch’ın Emrinde

1

Saatler sonra düzenlenecek Apple etkinliği şimdiden sabırsızlandırıyor. Teknoloji meraklılarının yoğun ilgi gösterdiği Apple etkinliklerinin bir yenisi bugün Türkiye saatiyle saat 8’de başlıyor. iPhone 6S,  yeni Apple TV ve yeni iPad modellerinin tanıtılması beklenen etkinlik öncesinde App Annie şirketi yeni istatistiklerini açıkladı.

watch-2-0-bugun-yayinlaniyor

Bugün yeni bir Apple Watch cihazının tanıtılmasıyla birlikte watchOS2’ninde tamamlanmış sürümünün duyurulması bekleniyor. Etkinlik öncesinde açıklanan rakamlarda, yaklaşık olarak 11,500 adet uygulamanın Apple Watch için kullanabilir durumda olduğu söyleniyor. Özellikle Apple Watch’da en çok rağbet gören kategori “Oyunlar” olması hiçte şaşırtıcı değil. Beraberinde bu kategoriyi “Utilities” takip ediyor. Bu kategoride genellikle Pil ömrü ölçen, wifi sinyallerini tespit eden uygulamalar bulunuyor. Alışveriş uygulamaları, sağlık uygulamaları bu kategorileride beraberinde takip ediyor. En az uygulamanın yer aldığı kategoriler ise Finans ve Spor haberleri kategorisi.

watchOS 2.0 ile daha fazla uygulamanında geliştirilmesi gündemde. Yeni bir pazar olduğu için, uygulama geliştiriciler mevcut uygulamalarınında Watch’a uygun sürümlerini yapmaya başladılar. Yeni Apple Watch işletim sistemini bugün tamamlanmış sürümünü resmi olarak göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Apple, iPhone 6S'i Saatler Sonra Tanıtacak başlıklı makalemizde 9 Eylül Apple etkinliği, apple ve Apple Watch hakkında bilgiler verilmektedir.

1 yorum
  1. Netkolay diyor

    paylaşım gerçekten çok güzel olmuş.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et