Teknoloji Blogu

Yeni Başlayanlar İçin Yararlı 5 WordPress İpuçları

Hazırlanan bir rapora göre, WordPress bugünün web sitelerinin% 30’undan fazlası tarafından kullanılıyor ve çok sayıda web sitesi var. Son araştırmalar, orada 1,7 milyardan fazla web sitesi olduğunu söylüyor. Yani, 510 milyon WordPress tabanlı web sitesi. Bu oldukça etkileyici, değil mi? Sizlere WordPress ipuçları hakkında bilgiler aktaracağız.

WordPress içerik yönetim sistemiyle ilk irtibatınız varsa ve zor bir zaman geçiriyorsanız, şunu düşünün: WordPress ile zor zaman geçiren ilk kişi siz değilsiniz. Durumunuzda daha önce birçok kişi vardı ve başarılı bir şekilde geçti. Siz de yapabilirsiniz. Şimdi, WordPress ipuçları ile kariyerinizi kolaylaştıracak beş yararlı adımdan geçelim.

Wordpress İpuçları

Uyumlu Bir Tema Seçin

WordPress teması web sitenizin omurgasıdır. Bu yüzden çok güvenilir ve uyarlanabilir bir tema kullanmanız çok önemlidir. Birçok tema ücretsiz olmasına rağmen, fiyatlarının yanı sıra, çok yönlülüğünü ve çeşitli ekran boyutlarına yanıtlarını göz önünde bulundurmanız gerekir.

Web Sitenizi Etkileşimli Yapın

Bir web sitesinin en alakalı farklılıkları, tasarımı ve kullanılabilirliğidir. Çok iyi bir tasarım, bir web sitesini çok çekici kılar ve kullanıcıların amacı budur.

Web sitenizin kullanılabilirliğini birden çok açıdan değerlendirmek istiyorsanız, Web Sitesi Derecelendiricisi gibi araçları kullanarak yapabilirsiniz. Ancak, tasarımını değerlendirmek istiyorsanız, bu işi yapmak için bir profesyonele ihtiyacınız olacaktır. Bunun için profesyonel bir tasarımcının hizmetlerini istemenizi öneririz.

Daima Sitenizi Yedekleyin

Bu hata yeni başlayan geliştiricilerde oldukça sık görülür. Bir kod satırı yazdığınızda hiçbir zaman bilemezsiniz ve her şey samanlaşır veya web sitenizde bir virüs olduğunda ve düzgün çalışmasını sağlayamazsınız.

Bir yedekleme işinizi görecektir. Sadece başlangıç noktasına geri döneceksiniz ve daha önce sahip olduğunuz herhangi bir hata veya virüs kaybolacak.

Arama Optimizasyonu

Arama motorlarına arkadaş olmak SEO dostu olmak demektir. Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO, Google’a web sitenizle ilgili bilgileri verdiğiniz işlemdir. Metni, videoları ve görüntüleri ile ilgili olsun, Google, web siteniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğu için sizi daha üst sıralarda tutar. Aynı şekilde bir kişiye güvenirseniz, onun hakkında daha çok şey bilirsiniz.

Arama motoru optimizasyonu için tavsiye ederiz çok güzel bir eklenti Yoast eklentisidir. WordPress için en popüler SEO eklentilerinden biridir. Temel olarak, aşağıdaki gereksinimlere uyduğunuzdan emin olacaktır:

  • Web sitenizin her sayfasında en az bir dahili bağlantı;
  • Giden bağlantılar;
  • Sayfanızın anahtar kelimesi açıklamasında olmalıdır;
  • Anahtar kelimenin yoğunluğu yüzde 1 ile 3 arasında olmalıdır;
  • Meta açıklamalar sayfanızın anahtar kelimesini içermelidir.

Analitik Araçlar Ekle

Web sitenizi geliştirirken, onu pasif bir gelir kaynağına veya daha da fazlası gerçek bir işletmeye dönüştürmek istiyorsanız, kullanıcılarınızın nereden geldiğini bilmek önemlidir. Bu analiz araçları, trafik kaynaklarınızı, müşterilerinizin en sevdiği sayfaları ve beğenmedikleri sayfaları analiz etmenize olanak tanır. Buradaki en önemli analiz aracı Google Analytics’tir.

Web sitenizin kullanıcılarının ne yaptığını ve nereden geldiğini görmek için Google Etiketlerini yüklemeniz gerekir. WordPress, orada en popüler içerik yönetim sistemlerinden biridir. Tam zamanlı bir WordPress geliştiricisi olmak ya da sadece işi için bir web sitesi oluşturmak isteyen bir girişimci olsanız bile, kendi web sitenizi oluşturabilmeniz, bitirmeye başlamanız gerekir. Bu içerik yönetim sistemi çok popüler çünkü çok kolay ve kendi web sitenizi yapmak için kullanabileceğiniz birçok tema var.

Bir dahaki sefere bir web sitesi geliştirmeye başladığınızda, bu beş ipucunu aklınızda bulundurun ve uygulayın. Sitenizin genel derecelendirmesi artacaktır. WordPress ipuçları için sitemizi takip etmeye devam edin.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku