Teknoloji Blogu

Yeni Kimlikler Nasıl Alınacak?

İlk olarak pilot bölge Bolu’da kullanıma giren yeni kimlik kartları, 2015’te yavaş yavaş kullanıma sunulacak. Yeni nesil kimliklerle birlikte e-devlet kapısında toplanan bilgiler artık tek bir kartın içerisinde toplanabilecek. Kişinin parmak izi, avuç içi ve damar izi gibi kişisel bilgiler 1GB’lık kimlik kartın içerisinde bulunabilecek. Bilgilerinizin çalınmaması içinde özel bir sistem geliştirilmesiyle, kartınızı verdiğiniz kurum sadece yetki verilen bilgileri görebilecek.

yeni-nesil-kimlik-kartlari

Yeni nesil kimlik kartı nasıl alınır?

Yeni nesil kimlik kartınızı önceden alınmış randevu ile bulunduğunuz bölgedeki Nüfus İdaresine giderek alabileceksiniz. 18 TL’lik bir ücret ile sahip olabileceğiniz yeni nesil kimlik kartları için Alo 199 hattını arayacak randevu alabilirsiniz. http://www.nvi.gov.tr/Files/File/Kimlik_Karti/TCKK-3.pilot_brosurler.pdf adresinden Yeni Nesil Kimlik kartıyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Söylemekte fayda var!: Yeni nesil kimlik kartlarıyla ilgili çok fazla farklı bilgi olduğu için okuduğunuz haberler sizi yanıltabilir. Kesin ve net bilgileri resmi kurumlar aracılığıyla almanızı tavsiye ederiz.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Koli diyor

    Kimliklerin küçülmesi iyi bir gelişme bence . Ama 18 tl ücret alınması gereksiz bir uygulama . O kartın maliyeti ne kadar ki .

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku