Teknoloji Blogu

Yeni Kimlikler Nasıl Alınacak?

1

İlk olarak pilot bölge Bolu’da kullanıma giren yeni kimlik kartları, 2015’te yavaş yavaş kullanıma sunulacak. Yeni nesil kimliklerle birlikte e-devlet kapısında toplanan bilgiler artık tek bir kartın içerisinde toplanabilecek. Kişinin parmak izi, avuç içi ve damar izi gibi kişisel bilgiler 1GB’lık kimlik kartın içerisinde bulunabilecek. Bilgilerinizin çalınmaması içinde özel bir sistem geliştirilmesiyle, kartınızı verdiğiniz kurum sadece yetki verilen bilgileri görebilecek.

yeni-nesil-kimlik-kartlari

Yeni nesil kimlik kartı nasıl alınır?

Yeni nesil kimlik kartınızı önceden alınmış randevu ile bulunduğunuz bölgedeki Nüfus İdaresine giderek alabileceksiniz. 18 TL’lik bir ücret ile sahip olabileceğiniz yeni nesil kimlik kartları için Alo 199 hattını arayacak randevu alabilirsiniz. http://www.nvi.gov.tr/Files/File/Kimlik_Karti/TCKK-3.pilot_brosurler.pdf adresinden Yeni Nesil Kimlik kartıyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Söylemekte fayda var!: Yeni nesil kimlik kartlarıyla ilgili çok fazla farklı bilgi olduğu için okuduğunuz haberler sizi yanıltabilir. Kesin ve net bilgileri resmi kurumlar aracılığıyla almanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Üniversite Öğrencileri İçin Kredi Kartı Önerileri başlıklı makalemizde Bonus Genç, Enpara ve İş'te Üniversiteli hakkında bilgiler verilmektedir.

1 yorum
  1. blank
    Koli diyor

    Kimliklerin küçülmesi iyi bir gelişme bence . Ama 18 tl ücret alınması gereksiz bir uygulama . O kartın maliyeti ne kadar ki .

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et