Teknoloji Blogu

YouTube, 10. Yaşını Kutluyor

0

Popüler video paylaşım ağı YouTube, bugün 10. yaşını kutluyor. 14 Şubat 2005 tarihinde temelleri atılan YouTube, 3 kişi tarafından kurulmuş ve Ekim 2006 yılında Google’a satılmış.

youtube-ilk-gorunumu-teknofeed

Kurulduğu günden bu yana kendini hızla geliştiren YouTube, Google’a satıldıktan sonra dahada popülerleşmiş ve günümüze kadar gelip dünyanın en çok ziyaret edilen sitelerinden olmayı başarmış. İnternet kullanıcılarının hemen hepsinin, günde bir çok kez ziyarette bulunduğu siteye ilk video 23 Nisan 2005’de eklenmiş.

“Me at the zoo” başlığıyla eklenen ilk video, 19 saniyelik ve filleri anlatıyor. Günümüze gelene kadar video 17 Milyon izleyici sayısına ulaşmış.

Günümüze kadar bir çok kişiye ev sahipliği yapan YouTube, bir çok kişiyi ünlü yapmaya başarmış ve çeşitli olaylarda adı geçmiş. YouTube’un yakın geçmişinden söz edecek olursak, PSY’ın Gangnam Style şarkısı YouTube’da 2 Milyarı aşan izleme sayısına ulaşmış. Justin Bieber ile Ludacris’in videosu “Baby” şarkısı ise 1 Milyar izleme ile PSY’ın gerisinde kalmış.

Bir önceki yazımız olan Apple, İsrail'e Yeni Ofis Açıyor başlıklı makalemizde apple, Apple İsrail ve Apple'ın Yeni Ofisi hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et