Teknoloji Blogu

Youtube’a da engel getirilebilir

0

Geçtiğimiz gün gece saatlerinde ani bir kararla TİB tarafından engelleme getirilen Twitter’dan sonra YouTube’a da engelleme getirebileceği konuşuluyor. Bugün sabah saatlerinde yaşanan Google DNS krizinin ardından yabancı kaynaklardan gelen haberlere göre, Hükümetimiz tarafından yapılan “ses kayıtlarını kaldırın” başvurusuna Google olumsuz yanıt verdi. Türkiye’de tuttuğu Avukat aracılığıyla TİB’e başvuru yapan Twitter, geri adım atmıyor.

youtube-logo-haber

Son günlerde sızdırılan dinleme kayıtları ve kişileri hedef alan paylaşımların artmasıyla TİB yetkilileri Başbakanın “Twitter’ın kökünü kazıyacağız” demesinin ardından mahkeme kararıyla Twitter’ı erişime kapattı. Ve sabah saatlerinde Google DNS’ye erişim sağlanamayınca “Dünyanın ilk DNS adresi yasaklayan ülkesiyiz” söylemleri de bununla birlikte arttı.

An itibariyle Google DNS tekrardan kullanımda olsada, Twitter’a hala erişim sağlanamıyor. Bir kapatmanın söz konusu olmadığı söyleyen yetkililer konuyla ilgili olarak sadece alınan kararları uygulamayan Twitter’a tedbir amaçlı engelleme yapıldığı söyleniyor.
Şimdi ise ses kayıtlarını kaldırılmasının istendiği YouTube’a da erişimin engelleneceği konuşuluyor.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Saray'dan Türkiye'de ki Twitter engellemesiyle ilgili açıklama başlıklı makalemizde Beyaz Saray açıklaması, Beyaz Saray'dan Twitter açıklaması ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et