Youtube'a da engel getirilebilir - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Youtube’a da engel getirilebilir

 Youtube’a da engel getirilebilir
Okunuyor Youtube’a da engel getirilebilir

Geçtiğimiz gün gece saatlerinde ani bir kararla TİB tarafından engelleme getirilen Twitter’dan sonra YouTube’a da engelleme getirebileceği konuşuluyor. Bugün sabah saatlerinde yaşanan Google DNS krizinin ardından yabancı kaynaklardan gelen haberlere göre, Hükümetimiz tarafından yapılan “ses kayıtlarını kaldırın” başvurusuna Google olumsuz yanıt verdi. Türkiye’de tuttuğu Avukat aracılığıyla TİB’e başvuru yapan Twitter, geri adım atmıyor.

youtube-logo-haber

Son günlerde sızdırılan dinleme kayıtları ve kişileri hedef alan paylaşımların artmasıyla TİB yetkilileri Başbakanın “Twitter’ın kökünü kazıyacağız” demesinin ardından mahkeme kararıyla Twitter’ı erişime kapattı. Ve sabah saatlerinde Google DNS’ye erişim sağlanamayınca “Dünyanın ilk DNS adresi yasaklayan ülkesiyiz” söylemleri de bununla birlikte arttı.

An itibariyle Google DNS tekrardan kullanımda olsada, Twitter’a hala erişim sağlanamıyor. Bir kapatmanın söz konusu olmadığı söyleyen yetkililer konuyla ilgili olarak sadece alınan kararları uygulamayan Twitter’a tedbir amaçlı engelleme yapıldığı söyleniyor.
Şimdi ise ses kayıtlarını kaldırılmasının istendiği YouTube’a da erişimin engelleneceği konuşuluyor.

Bir önceki yazımız olan Beyaz Saray'dan Türkiye'de ki Twitter engellemesiyle ilgili açıklama başlıklı makalemizde Beyaz Saray açıklaması, Beyaz Saray'dan Twitter açıklaması ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın