Ana Sayfa Telefon Apple-iOS Apple, A10 İşlemcisini TSMC’ye Ürettirecek
Apple, A10 İşlemcisini TSMC’ye Ürettirecek

Apple, A10 İşlemcisini TSMC’ye Ürettirecek

0

Tayvanlı çip üreticisi TSMC, Apple’ın iPhone 7’de kullanması düşünülen A10 işlemcisininin üretimini tek başına üstleneceği konuşuluyor. iPhone 6S’lerde A9 işlemcisini TSMC ve Samsung’a ürettiren Apple, çeşitli spekülasyonlardan dersini almış olacak ki bu sefer çip üretiminde sadece TSMC’yi tercih edecek.
apple-a10-islemci-teknofeed

Aynı iki model iPhone 6S’in birisinin daha çabuk şarjının bitmesinin sebebini iki farklı çip üreticisine bağlayan kullanıcılar bu durumla ilgili testleri internette yayınlamıştı. Apple bu durum karşısında kullanıcılarıyla kendi yaptıkları testler arasında farklılık gösterebileceğini belirtmişti.

apple-a10-islemci
Ekran konusunda da Synaptics şirketiyle alıştığı söylenen Apple, iPhone 7 konusunda TSMC’ye güveneceği gözüküyor. Henüz iPhone 6S’in satışlarının daha yeni başlamasına rağmen, iPhone 7 ile ilgili oldukça haber ortaya çıkıyor.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen