Ana Sayfa Telefon BlackBerry BlackBerry’nin kurucusu yönetim kurulundaki görevini bırakıyor

BlackBerry’nin kurucusu yönetim kurulundaki görevini bırakıyor

0

blackberry-logo

Eski adıyla RIM‘in yeni ismiyle BlackBerry şirketi’nin kurucusu Mike Lazaridis, kurucusu olduğu şirketin yönetim kurulundan ayrılıyor. Geçen sene ilk olarak CEO‘luk görevini bırakan Lazaridis, BlackBerry 10 ile görevini tamamladığını düşünüp şirketin yönetim kurulundaki görevini bırakacağını açıkladı.

1984 yılında RIM adıyla kurduğu şirketi, son yıllarda BlackBerry cihazlarının popülerliği ile şirket ismini ürettiği cihaz modeliyle değiştirdikten sonra geçtiğimiz aylarda tanıttığı BlackBerry 10 işletim sistemi ve bu sisteme sahip cihazlar şirketin akıllı telefon sektöründeki yerini canlandırmıştı.

mike-lazaridis-blackberry

Şirketin kurucusu Mike Lazaridis, 1 Mayıs 2013 tarihi itibariyle şirket ile ilgili tüm bağlarını koparacak. BlackBerry CEO’su Thorsten Heins‘in yaptığı açıklamada BlackBerry’e sağladığı başarılar ve BlackBerry 10′un amacına ulaşmasını sağlayan vizyonu yüzünden ona hayranım, Lazaridis’i başarılarından dolayı tebrik ederek, her şeyin en iyisini dilediğini belirtti.

Anıl Güzel

Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017’den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen