Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Kendini İmha Edebilen SSD Üretildi
Kendini İmha Edebilen SSD Üretildi

Kendini İmha Edebilen SSD Üretildi

0

İngiliz firması olan Secure Drives, yepyeni SSD’sini duyurdu. Özel güvenlikli SSD modeli, alışılmış SSD’lere oranla biraz farklı. Kendi kendini imha edebilen özelliğe sahip olan SSD, uzaktan SSD yolu ile de imha edilebiliyor.

imha-edilebilen-ssd-teknofeed

SMS yoluyla komut alarak uzaktan imha edilebilen SSD, hem fiziksel hem de veri açısından imha imkanı sunuyor. Uzun süre bağlantı kurulamaz ya da PC’den izinsiz çıkarılırsa kendini imha edebiliyor. 128 GB’lık SSD’nin üzerinde ki dokunmatik ekrana ard arda gireceğiz yanlış şifrelerde yine SSD’yi geri dönülemez şekilde kullanılamaz kılabiliyor. İçerisinde ki verileri kullanılamaz hale getirmesinin yanında fiziksel açıdan da imha sunan SSD, parçalanarak tam anlamıyla imha olmuş oluyor. 967 Sterlin fiyat etiketi olan sürücünün, dokunmatik işlevi için de ayrıyetten 111 Sterlin daha ödemeniz gerekiyor.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen