Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Microsoft’un yeni CEO’su: Satya Nadella oldu
Microsoft’un yeni CEO’su: Satya Nadella oldu

Microsoft’un yeni CEO’su: Satya Nadella oldu

0

Microsoft’un kuruluşunun ardından 2. CEO değişikliğine gidiliyor. Bill Gates‘in ardından Steve Ballmer‘in üstlendiği CEO’luk görevi, bugünden itibaren Satya Nadella‘nın oldu. Ballmer’in emekliye ayrılacağını duyurmasının ardından uzun zamandır kimin başa geçeceği konuşuluyordu. Sonunda beklenen açıklama geldi ve yeni CEO Satya Nadella oldu.

satya-nadella-microsoft-ceo

Şirket içerisinde yapılan değişiklikler ise sadece bunlarla sınırlı değil, Microsoft Başkanı Bill Gates de görevinden istifa ederek Nadella’nın Teknoloji Danışmanı olarak Microsoft’taki yeni pozisyonunda görev almaya başladı. Gates’in yerine ise Yönetim Kurulu Başkanı olarak, John Thompson getirildi.
20 seneden beri Microsoft’ta çalışan ve önceden Bulut ve Kurumsal Grup Başkanı olarak görev yapan Nadella, bundan sonra görevini CEO olarak sürdürecek.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen