Ana Sayfa Oyun Haberleri Nintendo’nun Mario’su 30. Yaşında
Nintendo’nun Mario’su 30. Yaşında

Nintendo’nun Mario’su 30. Yaşında

0

Bir neslin kahramanı, Nintendo’nun en popüler karakteri Süper Mario Bros bu ay 30. yaşını kutluyor. Japonya’da 13 Eylül 1985’de hayatımıza giren oyun, aynı yıl ABD’de de satışa çıkmış ve 2 sene sonra Avrupa’ya yayılmışır. Shigeru Miyamato tarafından geliştirilen Super Mario Bros (Süper Mario Kardeşler), günümüze kadar gelen en eski oyunlardan bir tanesi. 1985’ten bu yana popülerliğini hiç yitirmeyen oyun, Mario’nun Prenses Peach‘i kurtarma mücadelesini içeriyor.

nintendo-super-mario

İlk olarak 1983’de yayınlanan Mario Bros, genel olarak “Süper Mario” adıyla bilindiğinden ve en çok satış rakamını bu tarihte yakaladığından 1985 tarihi daha çok ön planda tutuluyor. 8 bit’lik görüntüye sahip olan Mario, her ne kadar yıllar geçmiş olsada şuan için bile bir çok flash oyun sitesinde size nostalji yaşatmaya devam ediyor. Yılların eskitemediği oyunlardan birisi olan Süper Mario, popülerliğini hiç yitirmediği için günümüze kadar bir çok platform için geliştirilmiş ve geliştirilmeyede devam ediyor. Nintendo’nun bugünlere gelmesinde oldukça büyük katkısı bulunan oyun, en son 2012 yılında Wii platformu için New Super Mario Bros. U adıyla tekrardan karşımıza çıktı.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen