Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Sony’nin Görüntü Sensörleri Üreten Kısmı Yeni Bir Firma Olacak
Sony’nin Görüntü Sensörleri Üreten Kısmı Yeni Bir Firma Olacak

Sony’nin Görüntü Sensörleri Üreten Kısmı Yeni Bir Firma Olacak

0

Sony, başarılı kısımlarından biri olan görüntü sensörlerini üretici ekibini artık başka bir firma adı altında çalışacak. Detaylar haberimizde…

Japonya kökenli ünlü teknoloji şirketi Sony, epey bir kârlı ve en önemli bölümlerinden biri olan görüntü sensörlerini artık başka bir firma altında topluyor. Ünlü şirket, Sony Semiconductor Solutions adında yeni bir firma kurup görüntü sensörlerini bu firma adı altında üretecek. Sony’nin daha geniş kapsamlı cihazlar bölümünden ayırdığı yeni firma 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Sony’nin görüntü sensörleri, Apple şirketinin iPhone telefonlarında kullanılması ile epey bir kar sağlayacak Japon şirket, aynı zamanda iPhone’larla kısıtlı olmayacak. Apple’ın cihazlarının dışında Nikon ve Sony’nin kendine ait DSLR kameralarında da yaygın olarak kullanılmakta.

Sony şirketi bu duruma benzer taktiği daha önce TV ve ev eğlence sistemleri kısmında gerçekleştirmişti. Hatta bu taktik sonucunda firmanın aynı VAIO PC bölümünde yaptığı gibi bu kısmı da satmayı planladığına dair söylentiler ortalıkta dolaşmıştı. Ancak firma sonrasında yapılan açıklama ile her bölüme kendi sorumluluğunu verebilmek adına bunun daha büyük bir planın küçük parçası olduğunu da açıklamıştı.

Emir Topaloğlu Merhabalar ben Emir, 19 yaşındayım ve 4 yılı aşkın bir süredir makale yazıyorum. Teknoloji ve oyun kategorileri benim en çok tercih ettiğim kategoridir. Teknolojiye büyük bir merakım vardır ve her türlü oyundan zevk alabilen bir kişiyim.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen