Teknoloji Blogu

ESL 5000€ ödüllü turnuva düzenliyor

0

Adını Dünya’ya tanıtmış olan eSpor platformu ESL, Windows 10 PlayIT sponsorluğunda 5000 € ödüllü turnuva düzenliyor. Macaristan’da düzenlenecek turnuvaya katılan takımlar önce haftalık bir ligde mücadele edecekler.

Go4LoL ve ROG Go4CS:GO ligleri 11 Ekim ve 18 Ekim tarihleri arasında haftalık olarak gerçekleşecek. Bu ligde şampiyonaya gidecek takımları belirleyecek.

Lig sonunda toplam 8 takım ulusal finallere katılmaya hak kazanacak. Ulusal final ardından seçilen takımlar Türkiye’yi temsil etmek için çevrimiçi grup aşamasında boy gösterecek. Grup aşaması ve çevrimiçi elemeler 26 Ekim ve 8 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. 28-29 Kasım tarihlerinde Macaristan’da oynanacak olan finaller canlı olarak yayınlanacak.

28 ve 29 Kasım tarihlerinde Macaristan’ın Budapeşte şehrinde yapılacak finallere 2 adet CS:GO takımı ve 3 adet League of Legends takımı katılacak. Ödülleri ise 2500€ olacak. Yani finalleri kazanan CS:GO takımına 2500€, League of Legends takımına 2500€ olmak üzere toplamda 5000€ ödül olacak.

Takımların şampiyonada boy gösterebilmesi için en önemli kural takım oyuncularının en az üçünün Güney Doğu Avrupa bölgesinden olmasıdır. Turnuvaya katılan ülkeler ise: Türkiye, Bulgaristan, Macaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Makedonya, Hırvatistan, Malta, Slovenya, Moldova, Romanya, Yunanistan, Kıbrıs, Karadağ, Arnavutluk.

Bir önceki yazımız olan 4 Nitelik, 1 İnceleme: Mmm Fingers başlıklı makalemizde AppStore, inceleme ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et