ESL 5000€ ödüllü turnuva düzenliyor - Teknofeed.COM

ESL 5000€ ödüllü turnuva düzenliyor

 ESL 5000€ ödüllü turnuva düzenliyor
Okunuyor ESL 5000€ ödüllü turnuva düzenliyor

Adını Dünya’ya tanıtmış olan eSpor platformu ESL, Windows 10 PlayIT sponsorluğunda 5000 € ödüllü turnuva düzenliyor. Macaristan’da düzenlenecek turnuvaya katılan takımlar önce haftalık bir ligde mücadele edecekler.

Go4LoL ve ROG Go4CS:GO ligleri 11 Ekim ve 18 Ekim tarihleri arasında haftalık olarak gerçekleşecek. Bu ligde şampiyonaya gidecek takımları belirleyecek.

Lig sonunda toplam 8 takım ulusal finallere katılmaya hak kazanacak. Ulusal final ardından seçilen takımlar Türkiye’yi temsil etmek için çevrimiçi grup aşamasında boy gösterecek. Grup aşaması ve çevrimiçi elemeler 26 Ekim ve 8 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. 28-29 Kasım tarihlerinde Macaristan’da oynanacak olan finaller canlı olarak yayınlanacak.

28 ve 29 Kasım tarihlerinde Macaristan’ın Budapeşte şehrinde yapılacak finallere 2 adet CS:GO takımı ve 3 adet League of Legends takımı katılacak. Ödülleri ise 2500€ olacak. Yani finalleri kazanan CS:GO takımına 2500€, League of Legends takımına 2500€ olmak üzere toplamda 5000€ ödül olacak.

Takımların şampiyonada boy gösterebilmesi için en önemli kural takım oyuncularının en az üçünün Güney Doğu Avrupa bölgesinden olmasıdır. Turnuvaya katılan ülkeler ise: Türkiye, Bulgaristan, Macaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Makedonya, Hırvatistan, Malta, Slovenya, Moldova, Romanya, Yunanistan, Kıbrıs, Karadağ, Arnavutluk.

Bir önceki yazımız olan 4 Nitelik, 1 İnceleme: Mmm Fingers başlıklı makalemizde AppStore, inceleme ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın