Google, Android 4.3'ü ve Yeni Nesil Nexus 7'yi Tanıttı - Teknofeed.COM

Google, Android 4.3’ü ve Yeni Nesil Nexus 7’yi Tanıttı

 Google, Android 4.3’ü ve Yeni Nesil Nexus 7’yi Tanıttı
Okunuyor Google, Android 4.3’ü ve Yeni Nesil Nexus 7’yi Tanıttı

android-logo

Google düzenlediği etkinlikte geliştirmekte olduğu Android işletim sisteminin yeni versiyonu Jelly Bean 4.3 ve Yeni Nesil Nexus 7 ile bir kaç yeni şey tanıttı. Jelly Bean serisinin devamı olan Android 4.3’te daha yumuşak animasyonlar ve uzun zamandır beklenen Bluetooth Smart teknolojisi, çoklu kullanıcı profilleri ve daha iyi grafikler görmemizi sağlayan Open GL ES 3.0 desteği içeriyor.

yeni-nexus-7

Yeni nesil Nexus 7’nin Özellikleri

7, 7 inç‘lik 1920 x 1200 piksel çözünürlüklü ekran, 5 megapiksel arka kamera, 1.2 megapiksel ön kamera, 1.5 GHZ hızında Snapdragon S4 Pro işlemci, 2 GB RAM, Dual band Wi-fi (802,11 a/b/g/n), Bluetooth 4.0 ve NFC gibi özellikeri barındırıyor. Cihaz ilk olarak önümüzdeki haftalarda ABD, İngiltere, Kanada, Almanya, Güney Kore, Japonya, Fransa ve Avusturalya’da satışa çıkacakken ülkemizde ise hangi fiyat ve tarihte satışa sunulacağı belli değil. Cihazın 16 GB Wi-Fi model fiyatı ise 229 Dolar32 GB WiFi modeli 269 Dolar ve 32 GB LTE modelde 349 Dolar‘dan kullanıcılarıyla buluşacak.

chromecast

Televizyonları, Akıllı televizyon yapacak cihaz Chromecast’da tanıtıldı

Chrome OS işletim sistemine sahip olan cihaz, Apple TV benzeri bir alt yapıyla kullanıcıları kablosuz ağ üzerinden içerik hizmeti sunuyor. 35 Dolar’dan satılacak cihaz hem küçük oluşu hemde fiyatının pahalı olmaması Chromecast’ı alınabilecek bir cihaz olarak kılıyor.

Bir önceki yazımız olan Nvidia Project Shield 31 Temmuz'da Piyasada başlıklı makalemizde nvidia, nvidia oyun konsolu ve project shield hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın