arama

HTC’nin yeni modeli One A9’dan görüntüler sızdırıldı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Emir Topaloğlu

Tayvan merkezli teknoloji firması HTC’nin son telefon modeli olan HTC One A9’un görüntüleri Twitter kullanıcısı Onleaks tarafından sızdırıldı. Bu görüntülere baktığımızda telefonun iPhone 6’nın tasarımına benzediğini kolaylıkla görebiliyoruz.

Bildiğiniz gibi HTC şirketi, 20 Ekim‘de bir lansman düzenleyecek. HTC bu etkinlikte büyük bir ihtimalle son dönemde sızdırılan haberleri gündemden düşmeyen One A9 modelini Dünya’ya tanıtacak. HTC, One A9 modelinin son olarak sertifikasını aldığını açıklamıştı. Bundan önce telefonun, sızan görseller sonrasında Apple’ın son modeli iPhone 6’ya benzerliği konusunda çok fazla eleştiriye maruz kalmıştı.

Bugün ise Twitter kullanıcısı Onleaks tarafından One A9 modelinin yeni fotoğrafları sızdırıldı. HTC’nin yeni modelinin sızan fotoğraflarında görme probleminiz yoksa iPhone 6‘ya epey bir benzediği görmemeniz imkansız.

391267397531

Fotoğraflara baktığımızda One A9 modelinin kavisli alüminyum yekpare tasarımına sahip. Bu tasarım ise cihazın arka bölgesinde bulunan antenler için tasarlanmış olan plastik hatlar tamamlıyor. Bunların dışında arka bölgede yukarıda ise yuvarlak bir kamera sensörünü görebiliyoruz.

HTC One A9 telefonunun tanıtılmasından sonra önemli tartışmaları da arkasında getireceğini söylersek doğru olur. Ancak bazı kullanıcılar, cihazın HTC şirketinin kendi tasarımı olduğunu ve HTC’nin iPhone’dan değil de iPhone’un HTC’den kopya çektiğini belirtiyor. iPhone 6’nın HTC’nin eski cihazlarına benzer tasarım kullandığını ortaya atıyor. Bilindiği gibi alüminyum yekpara kasaya plastik anten kanallarını uyarlayan ilk firma HTC One telefonu ile HTC olmuştu.