Teknoloji Blogu

İlk Photoshop sürümünün kaynak kodları dağıtıldı

0

Adobe firmasının 24 yıldır geliştirdiği ve geliştirmeyede devam ettiği Photoshop programının 1.0.1 sürümünün kaynak kodları dağıtıldı. İlk Photoshop sürümünün 1990 yılında çıkmasından günümüze kadar her alanda kendini geliştiren programın ilk sürümünün görüntüsünü görünce ne kadarda geliştiğini anlayabilirsiniz.

photoshop-1-0-1_2

Computer History Museum‘un Adobe’un izniyle dağıttığı 1.0.1’in kaynak kodlarının bulunduğu klasöre göz attığımızda 179 dosya ve 128 bin satırdan oluşan kodlar bulunduğunu görüyoruz. Kodların yüzde 75’i Pascal dilinde diğer yüzde 15’i de 68000 assembler dilinde yazılmış. Diğer yüzde 10’luk payda çeşitli veriler bulunuyor.

photoshop-1-0-1

Kaynak kodlarının indirmeden önce ticari amaçlar ile kullanmayacağınıza dair lisans’ı kabul ediyorsunuz. İndirmek için bu bağlantıya tıklayarak ”I Accept” butonuna basınız.

Bir önceki yazımız olan Microsoft 128 GB'lık Surface Pro'yu satışa sundu başlıklı makalemizde 128 gb, 128 GB'lık tablet ve microsoft hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et