iPad Air 2 Tanıtıldı - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

iPad Air 2 Tanıtıldı

 iPad Air 2 Tanıtıldı
Okunuyor iPad Air 2 Tanıtıldı

apple-lansman-detaylari-banner

Apple’ın 16 Ekim’de düzenlediği etkinlikte yeni iPad Air 2 resmi olarak tanıtıldı. Şuana kadar tüm iPad modelleriyle birlikte 225 milyon iPad sattıklarını belirten Tim Cook, 675,000 bin iPad uygulamasının bulunduğunu belirtti. En ince iPad olarak lanse edilen yeni iPad, iPad Air’den de ince. Dünyanın en ince tabletini yaptıklarını belirten Phil Schiller, yeni iPad’in içinde A8 işlemci barındırığını belirtti. 64 bitlik işlemcisi ile uygulamalar %50 daha hızlı çalışacak. Grafik performansı açısından 180 defa daha hızlı olan iPad Air 2, 10 saat pil ömrü vadediyor.

iPad-Air-2-teknofeed
İnsanların iPad’le fotoğraf çekmesini sevdiklerini bildiklerini söyleyen Schiller, iPad Air 2’nin kamerasında yenilikler yaptıklarını belirtti. 1080p değerinde HD video çekebilen Air 2’de yeni iPhone 6’nın kamerası yer alıyor. Sadece iPhone’lar da gördüğümüz dahili panoroma özelliği artık Air 2’de de mevcut.
Time-Lapse özelliğinin de dahil edildiği kamera, slo-mo video da destekliyor.

iPad-Air-2-teknofeed-kamera

Parlamayan retina ekranlı iPad, daha güçlü Wi-Fi gibi özelliklerinde yer aldığı Air 2’de, sızıntılarda da gördüğümüz Touch ID’de bulunuyor. iPhone’lar da gördüğümüz Apple Pay sistemi, iPad Air 2’ye de dahil edilmiş. iOS 8.1’in yüklü geleceği Air 2, yeni altın rengiyle satışa sunulacak. Yeni pixelmotor uygulaması ile, fotoğraflar üzerinde daha başarılı bir şekilde çalışılabilecek. Replay adında ki yeni iPad uygulamasının da tanıtıldığı etkinlikte, artık daha önce video düzenleme tecrubesi olmayanlar da başarıyla video düzenleyebilecekler.
Wi-Fi modellerinin 16 GB 499 Dolar, 32 GB 599 Dolar, 128 GB 699 dolardan satılacağını belirtelim.

Bir önceki yazımız olan Android 5.0 Lollipop Geliyor başlıklı makalemizde android, Android 5.0 Lollipop ve Android Lollipop hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın