Teknoloji Blogu

Kameranızı Soruya Tutun ve Path Math Size Cevabı Hemen Versin

0

PhotoMath dünyanın en küçük hesap makinesi olarak adlandırılıyor. Kameramızı bir matematik sorusuna tutuyoruz ve cevabı hemen söylüyor. Üstelik çözümüyle birlikte adım adım izleyebiliyoruz.

Ancak şuanlık uygulama el yazısı algılayamıyor ve türevdir integraldir veya bunun gibi matematiğin üst seviye konularıyla birlikte zor soruları da çözemeyebiliyor ancak bunun yeni sürümle geliştirileceğinin sözünü verdiler. Her çözülmeyen soruyu biri çözüp paylaşsa hiç bir sorun kalmaz. Daha henüz 1 hafta bile olmamışken yayınlanalı bence gelişme var. Ancak sadece iTunes’ta olması kullanım kitlesini azaltmıştır fakat yeni olduğu için gelecektir mutlaka.

Şimdi biraz düşündüğümüz de hem olumlu hem olumsuz yanları var ben kendimi kandırmam diyen öğrenciler sorusunu çözmeye çalışır ve sonra çözemediği takdir de bakabilir. Ancak biliyoruz ki bunu kötüye de kullanabilenler olabilir mesela pazar günü yatmadan 1 saat önce akıla gelen ödevde, sınavda kağıdı bacaklarının arasına alıp soruyu okutmak … gibi gibi neyse.

Ebeveynseniz ise de çocuğunuzun ödevlerini artık kolayca zaman kaybetmeden kontrol edebilirsiniz.

Uygulama yerinde ve çok hoşuma gitti güzel amaçlı kullanıldığında çok iyi bir fayda sağlar.

IMG_1749

Bir önceki yazımız olan Akıllı Telefonundan 4 Tıkla Domino's Pizza Kapında ! başlıklı makalemizde android, apple ve dominos application hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et