Maliye Bakanlığı sitesi Çökertildi ! - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Maliye Bakanlığı sitesi Çökertildi !

 Maliye Bakanlığı sitesi Çökertildi !
Okunuyor Maliye Bakanlığı sitesi Çökertildi !

Maliye Logosu

Maliye Bakanlığı’nın resmi internet sitesine girenler ilginç bir görüntüyle karşılaştılar. Siteye şimdilik ulaşılamıyor...
Hackerlar, bakanlığın internet sitesini çökerttiler.
Sitede terörist başı Abdullah Öcalan’ın posterleri görünürken, terör yanlısı bir video da ekli görünüyordu. 

Ana sayfada PKK lehine propaganda yazılan sitede, hackerlar “Tecrite son verilmesini istiyoruz. Bu yanlıştan dönmediğiniz sürece hack eylemleri devam edecektir” şeklinde not bıraktılar.

Maliye Bakanlığı duruma el koydu. Şimdilik siteye ulaşılamıyor.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Twitter’da konuyla ilgili, “Gereği yapıldı, yayın durduruldu. Yapanların cezalandırılması için Emniyet Genel Müdürlüğü gerekli takip ve çalısmalara başladı.
Konuyu öğrenir öğrenmez müdahele ettik. İlgi ve hassasiyetiniz için teşekkürler” açıklamasını yaptı.
ve yeni bilgi….

Maliye Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Bakanlığın kurumsal sitesi, dün akşam saat 22.00 itibariyle kesintisiz olarak yayına girdi. 

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün gerekli incelemeleri yürüttüğü belirtilirken, siteye yönelik saldırıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na da suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi. 

Dün www.maliye.gov.tr adresindeki internet sitesiterör örgütünün saldırısına uğramış ve Maliye Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı yetkilileri tarafından, propagandanın yapıldığı yayın kesilmişti.

Öte yandan, son bir yılda aralarında ÖSYM, CHP ve Fenerbahçe’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda kurum ve kuruluşun resmi internet sitesi de hacklenmişti. 

Kaynak : HaberTurk.Com 

Bir önceki yazımız olan Tüm Web Tarayıcıların Tarihi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın