Teknoloji Blogu

Playstation 4 Sansürü Sony’i Zorluyor

0

Çin’deki oyunlara gelen sansür Sony firmasının satışlarında beklenenden daha az sayıya ulaşılıyor.

Ünlü teknoloji firması Sony tarafından üretilen Playstation 4, Çin’de 2899 Yuan yani 307 Pound fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Konsolun yanında Rayman Legends, Trials Fusion, Knack, Dynasty Warrior 8: Xtreme Legends Complete Edition oyunları da hediye olarak ürün içeriğindeydi. Bunların yanında Çin’e özel bazı oyunlar çıkarıldı. Bu oyunların arasında Mr. Pumpkin’s Adventure ve King of Wushu oyunları da buna dahil.

2014 yılında Çin, Shanghai ile yaptığı anlaşma gereğince konsol satışları serbest kılınmıştı. Yaklaşık olarak 14 yıl süren konsol yasağı kalktığı gibi Microsoft ve Sony firmaları hemen Çin pazarına konsollarını satışa sundu.

Ancak Çin Cumhuriyeti kısaca uyuşturucu kullanıcı, fuhuş ve şiddet içeren tüm oyunlara yasak koyuyor. Şuan da en popüler şiddet ve aksiyon oyunu olan Grand Theft Auto 5 (GTA V) bu duruma örnek verilebilir.

Sadece şiddet değil, başka insanların gizlilik hakları ihlal edilen oyunlar ve kumar içeren tüm oyunlara da bu yasak getirildi.

Bu yasakların hepsine rağmen Sony patronu Andrew House, Çin pazarında halâ büyük bir potansiyel bulunduğunu belirtiyor.

Bir önceki yazımız olan 4 Nitelik, 1 İnceleme: Mmm Fingers başlıklı makalemizde AppStore, inceleme ve manşet hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et