Sony, bilgisayar piyasasından çekiliyor - Teknofeed.COM

Sony, bilgisayar piyasasından çekiliyor

 Sony, bilgisayar piyasasından çekiliyor
Okunuyor Sony, bilgisayar piyasasından çekiliyor

Teknoloji devi Sony, PC bölümünü satmaya hazırlanıyor. Vaio Bilgisayar bölümünü Japan Industrial Partners‘a satmaya hazırlanan Sony, 4K TV‘ye yönelecek.
Yıllardır yüksek kalitede cihazlar üreten Sony, Vaio notebook’lara veda edecek. Şirket içerisinde küçülmeye de gidecek olan teknoloji devi, 1.500 kişiye yakın küresel çapta işten çıkarma yapacak. Vaio’nun satışıyla ilgili olarak gelen resmi açıklamaya göre Vaio’nın J.I.P. satışı Mart ayında tamamlanacak.

sony-vaio-f-series

Sony’ye yakın haber kaynaklarına göre, firma 4K TV’lere yönelmeyi planlıyor. TV bölümünde geçtiğimiz yıllarda yaşadığı zararda göz önünde bulundurularak, ilerki zamanlar da adını dahada fazla duyacağımız 4K TV’lere odaklanarak kar oranını arttırmaya planlıyor.

Eski müşterilerinin herhangi bir işlem yapması gerekmediğini de açıklayan Sony, garantilerinin devam edeceğini ve destek alabileceklerini söyledi.

Bir önceki yazımız olan iPhone 5S ile çekilen yeni reklam yayınlandı başlıklı makalemizde iPhone 5S, iPhone 5S reklamı ve iPhone kullanılarak çekilen reklam hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın