Teknoloji Blogu

Stonks Ne Demek? Note Stonks Nedir?

Bir Stonks ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz yoksa, bunun için endişelenmeyin. Stonks terimi temelde sadece “hisse senedi” için argodur. Reddit’in Wallstreetbets gibi sosyal medya forumlarında yoğun olarak kullanılan terimi göreceksiniz. Dünyanın en zengin adamı Elon Musk bile “Stonks” hakkında tweet atmaktadır.

Sizlerde birçok platformda karşılaştığımız “Not Stonks” ve “Stonks” kelimelerinin hangi anlama geldiğini mi araştırıyorsunuz? Teknofeed olarak ”Stonks ne demek, not stonks ne demek, stonks memes nedir” sorularına cevap arayacağız.

Stonks ne demek

Stonks Ne Demek?

Stonks “Hisse Senetleri” anlamına gelir. Bu kasıtlı bir yazım hatasıdır, çünkü genellikle hisse senetlerine (ve finansa) mizahi veya ironik bir şekilde atıfta bulunmak, özellikle de finansal kayıplar hakkında yorum yapmak için kullanılır.

Stonks, 2017 yılında bir mem oldu. Mem başlangıçta kötü finansal kararlar vermekle ilgili şakalara bir tepki görüntüsü olarak kullanıldı. Zamanla, Reddit’in WallStreetBets’inde kullanılması nedeniyle, anlam, kelimenin tam anlamıyla “hisse senetleri” anlamına gelecek şekilde gelişti.

Stonks Ne Demek - Not Stonks Ne Demek

Not Stonks Ne Demek?

NotNot Stonks kelimesi Stonks kelimesinin olumsuz anlamına gelmektedir. Borsa tabelasının önünde duran karakterler ve zarar ettiğini açıklayan aşağı yönlü bir okla kullanılmaktadır. Not Stonks da popüler olası nedeni ile günümüzde sosyal medyada sadece olumsuz ekonomik kararlar için değil hayatımızda olan bütün olumsuz kararlarından sonra kullanılmaya başlandı.

Stonks Memes Nedir?

Stonks olumlu durumlar için kullanılan bir kelime olduğunu yukarıda belirtmiştik. Stonks Memes de olumlu durumlar için kullanılan resimler, capsler olarak kullanılır. Aşağıda birkaç stonks memes örnekleri verebiliriz.

Mem stokları bir savaş alanıdır. Daha geleneksel yatırımcılar, hisse senedi fiyatlarındaki keskin artışları haklı çıkarmak için iş temellerinin ve güçlü performansın eksikliğini kınıyor. Öte yandan, bireysel yatırımcıların işaret ettiği gibi, kitlelerden yeterli destek verildiğinde, artan bir hisse senedi fiyatı (mevcut temellerden bağımsız olarak) sonunda daha güçlü bir iş anlamına gelebilir. Bu, yeniden yükselen bir hisse fiyatı veya hisse senedi fiyatı yükseldiğinde sermaye piyasaları yoluyla taze nakit artışı ile birlikte yenilenen tüketici ilgisinden kaynaklanmaktadır.

Stonks Memes Örnekleri

Stonks memes yapabilmek için iki saat zaman harcarsınız ve sadece iki kişi iyi oy verir. Burada bir sistem bulunmaktadır yani güzel bir “not stonks” örneğidir. Babana 20 dolar verirsin sonra baban sana 25 dolar verir. Burada kişinin yaşadığı olayın sonucu kazançlı çıkacağı için sevinçlidir. Güzel bir stonks memes örneğidir.

Mem Stokları Tam Olarak Nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, çevrimiçi veya sosyal medyada ani bir ilgi artışı ve ardından küçük bireysel yatırımcılar arasında satın alma nedeniyle mem hisse senetleri kısa bir süre içinde (genellikle saatler veya günler) fiyatı fırladı. Bu kısa vadeli dalgalanmalar genellikle aynı hızla seyri tersine çevirebilir ve mem hisse senetlerini ortalama borsa hareketlerinden çok daha oynak hale getirir.

Taklit anlamına gelen eski Yunanca “mimema” kelimesinden gelen “mem” kelimesi, taklit edilen ve genellikle sosyal medyada popüler kültür referansları yoluyla yayılan bilgileri tanımlamak için kullanılır. Bu nedenle, bir mem stoğu, diğer yatırımcılar tarafından taklit edilen paylaşılan bir yatırım fikridir.

Mem Stokların Avantajları

Satın alma faaliyetindeki bir artış, hisse senedi fiyatını yükseltebileceğinden, mem stoklarına (ve potansiyel mem stokları yükselmeden önce) sahip olmanın bazı faydaları vardır.

  • Kısa sürede çok yüksek getiri şansı.
  • Pazarın geri kalanı bunu öğrenmeden önce yeni bir yatırım fikrindeki mülkiyet hissesi.
Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku