arama

Tesla Türkiye Mağazası Nerede Olacak ?

Tesla nihayet Türkiye pazarına girmeyi amaçlıyor, peki ilk mağazasını nerede açacak bakalım ?
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Sercan Aktay Sercan Aktay

Elektrikli araba denildiğinde ilk akla gelen marka olan Tesla, yaptığı yatırımlar ile son yıllarda adından epeyce söz ettirmekte. Türkiye’de de her geçen gün artan ilginin dikkatini çeken markanın yaratıcısı Elon Musk Türkiye mağazası yakın zaman açılacağını sosyal medya üzerinden duyurdu.

Tesla ve elektrikli araba sevenler oldukça fazladır ülkemizde. Satın almak isteyenler de yurtdışından getirme gümrük sorunları nedeniyle pek uğraşmak istemiyorlardı, artık İstanbul’da bir şubesi açılacak olan Tesla arabaları rahatlıkla satın alabileceksiniz.

Tesla Türkiye İş İlanları Açıldı

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk tarafından Tesla Türkiye mağazası için iş ilanları açıldığını duyurdu ve LinkedIn üzerinden bir link paylaşımı yaptı. 7 adet farklı bölümlerden iş ilanı yayınlayan Tesla markası İstanbul’daki şubesi için çalışacak iş arkadaşları arayışına girmiş gözüküyor.

Tesla Türkiye Mağazası Nerede ?

2018 Yılı sonlarına doğru mağazanın açılacağını dile getiren Elon Musk, Türkiye mağazası açılışı için bizzat kendisinin gelip açılışı yapacağını söyledi ve Türkiye’yi çok sevdiğini de ekledi. Elon Musk Türkiye için sadece araç satışından ziyade ülkenin dört bir yanına hızlı şarj üniteleri projelerini de düşünüyor. Tesla Türkiye mağazası LinkedIn üzerinden açılan iş ilanlarına bakıldığı zaman Zorlu Center‘da olacağını söyleyebiliriz. Tabi ki bu sadece bir tahmin henüz bu konuda net bir bilgi söz konusu değil.

Model S, Model 3 ve Model X modellerini Türkiye’de satışa çıkaracak olan Tesla’nın fiyatları konusunda net bir bilgi söz konusu değil. Fakat Tesla arabalarının en ucuz 35.000 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip, ülkemize geldiği takdirde ÖTV, KDV, ÖTV’nin KDV’si derken fiyatın nerelere çıkabileceğini siz tahmin edin artık hayal gücünüze göre bir tahminde bulunabilirsiniz 🙂

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER