Teknoloji Blogu

Türk Telekom ve Alcatel-Lucent’ten İş Birliği

0

Alcatel-Lucent, dünya çapındaki servis sağlayıcılar ve onların müşterilerine, işletmelere ve kuruluşlara sabit, ultra genişbant, kablosuz erişim sağlayan IP ve bulut bilişim alanında ürün ve yenilikler sunan, küresel iletişim alanının önde gelen bir şirketidir.

turktelekom-ve-alcatel-lucent

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketi Alcatel-Lucent ve Türkiye’nin lider iletişim şirketi Türk Telekom, verimli bir işbirliğine imza attılar. Türk Telekom, geliştirdiği benzersiz teknoloji ve uygulamalarla çığır açan Alcatel-Lucent’un sunduğu Core Router çözümü ile kapasite, işletim kolaylığı ve enerji maliyetinde tasarruf sağladı.

İletişim alanında çok hızlı gelişmeler yaşanan günümüzde yeni teknolojilerin sağladığı olanaklar, sürekli artan yoğun veri transferlerinin gerçekleştirilmesini zorunlu kılıyor. Yoğun veri transferi ve artan müşteri talepleri ile yüzleşen telekom operatörleri, daha verimli ve yüksek kapasiteli anahtarlama ve IP yönlendirme sistemlerine ihtiyaç duyuyor. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketi Alcatel-Lucent, geliştirdiği benzersiz teknolojilerle operatörlere bu alanda destek vermeye devam ediyor.

Verimlilik, maliyet ve enerji tasarrufu odaklı bir işbirliği…

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketi Alcatel-Lucent ve Türkiye’nin lider iletişim şirketi Türk Telekom, verimli bir işbirliğine imza attılar. Geliştirdiği benzersiz teknoloji ve uygulamalarla çığır açan Alcatel-Lucent’in Türk Telekom’a sağladığı Core Router çözümü; verimlilik, enerji tasarrufu ve maliyet avantajı sağlıyor. Alcatel-Lucent’in bu çözümü, Türk Telekom’un mevcut iş süreçlerine kolaylıkla entegre edilebilen bir formatta sunuluyor.

Alcatel-Lucent’ten yüksek kapasite ihtiyacını karşılayan inovatif bir çözüm

Türk Telekom’un, IPTV, NGN, İnternet, kurumsal hizmetlerini taşıyan MPLS şebekesi, kurulduğu 2005 yılından bu yana büyümeye devam ediyor. İlk kurulduğu senelerde 10 Gbps arayüzlerin ana omurga için bile çok yüksek olduğu düşünülürken, bugün 10 Gbps, abone arayüzü haline gelmiş durumda. Buna paralel olarak şebekenin merkezinde 10 Gbps’den çok daha yüksek kapasitelere ihtiyaç doğmuş durumda. 7950 XRS, birim alanda çok daha fazla sayıda 100 GE arayüz imkanı sağlaması ve 400 G ve sonrası için uygun bir çözüm olmasıyla Türk Telekom’un artan ihtiyaçlarını karşılayacak.

Mevcut sistemlerle uyum içinde çalışabilme avantajı…

Proje sonrasında Türk Telekom artan talepleri çok daha hızlı ve efektif bir şekilde karşılayabilecek. IP üzerinden hizmet alan tüm kişisel ve kurumsal abonelerin bu hizmeti sağlıklı bir şekilde alabilmesi, IP/MPLS şebekesinin etkin işletilmesine bağlı. Birim alanda çok yüksek arayüz ve trafik işleme kapasitesi sunduğu, minimum enerji tüketimi sağladığı, geleceğe yönelik tasarlandığı ve mevcut sistemlerle aynı işletime sahip olduğundan yeni operasyon gideri yükü getirmediği için 7950 XRS tercih edildi.

Türk Telekom, sürekli büyüyen şebekesini daha kolay bir şekilde yönetebilecek

İş ortaklarına operasyonel performans ve bütünlükten ödün vermeden çözüm sağladıklarının altını çizen Alcatel-Lucent Türkiye-Azerbaycan Başkanı Cenk Kıvılcım, işbirliği hakkında şunları söyledi: “Türk Telekom’un Alcaltel-Lucent ile çalışmaya karar vermesinden dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Sürekli büyüyen şebeke ve artan trafiğe paralel olarak IP/MPLS şebekeleri de büyümeli. Bu büyümeyi karşılayabilmek için 7950 XRS gibi, yüksek kapasite ve ölçeklenme yeteneğine sahip cihazların kullanılması gerekiyor. Kullandığımız sistemlerin ve bu sistemlerin arkasındaki ekibin son 9 yılda gösterdiği performans sonucunda oluşan güven, bizi bu alanda farklı kılıyor.”

Azalan cihaz sayısına paralel olarak bağlantı sayıları azaldığı için maliyet avantajına sahip olan Türk Telekom’un şebekelerini daha kolay bir şekilde işletebileceğini ifade eden Kıvılcım, Alcatel-Lucent 7950 XRS’in rakiplerine göre üst düzeyde bir cihaz olduğuna da dikkat çekti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için [email protected] mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

You will be redirected to

Click the link above to continue or CANCEL