Teknoloji Blogu

Uber, Hindistan’da Panik Butonunu Tanıttı

0

Geçtiğimiz aylarda Hindistan‘da takside tecavüze uğrayan kadın, dünya çapında büyük yankı uyandırdı. 26 Yaşındaki kadın, Hindistan’da Uber aracılığıyla çağırdığı takside tecavüze uğrayınca şirkete dava açtı. “Yolcularının güvenliğini sağlayamadığı” gerekçesiyle şirkete dava açılmasıyla, Uber’e Hindistan’da yasak getirilmişti.

uber-panik-butonu

“Kadına yönelik cinsel şiddet”tin arttığı Hindistan’da yaşanan bu çirkin olayla birlikte, şirket yeni bir özelliğini bugün itibariyle kullanıcılarına tanıttı. Bir çok yerde görülen “panik butonu”nu uygulamasına taşıyan şirket, herhangi bir şiddet ve gasp gibi girişimlerin önüne geçebilecek.

uıber-haber-konuici
Şirket konuyla ilgili olarak, fiziksel panik butonunun yanında Uber ile yaptığınız yolcukların 5 arkadaş ya da aile üyeleriyle birlikte yolculuk rotası paylaşılabilecek hale getirdi. Şirketin yeni güvenlik girişimleri 11 Şubat’tan itibaren başlayacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için [email protected] mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

You will be redirected to

Click the link above to continue or CANCEL