Teknoloji Blogu

Windows 10 Başlangıç Menüsünde Web’te Arama Bing’i Nasıl Etkisizleştirilebilir?

0

Şimdi herkes sırada, bu sıra başka sıra şuanda Microsoft tarafından Windows 10 rezerve edenler olarak bir sıraya atandık ve beklemekteyiz. Windows 10 çıktıkça bazı sorunlar ve yeniliklerle birlikte sorularda artıyor. Yıllardır özlenen Başlat Menüsü nihayetinde Windows 8’den farklı bir görünümle karşımıza çıkacak.

 

1-cortona-settings-teknofeed

Windows 10’u ilk kullananlar bu tip sorular küçük gözükse de PC‘nizi etkilediğini söylüyorlar. Peki asıl soru “Başlat menüsünden Bing arama motorunu nasıl etkisizleştirebilirim?

2-teknofeed

Bilgisayarda bir arama yapmanız gerektiğinde Bing yüzünden onca şeyin arasında aramak istediğinizi bulmak için zorlanabilirsiniz. İşte Bing arama motorunu etkisizleştirme :

  1. Home dediğimiz Anasayfaya geliyoruz.
  2. “Cortona ve Ayarlar”
  3. Karşısınızda “Internette arama ve Sonuçları İçerme

3-teknofeed

Ve şimdi artık arama yaptığınızda internet sonuçlarını görmeyeceksiniz.

son-teknofeed

Bir önceki yazımız olan Samsung Unpacked'ın Tarihi ve Lansmanda Tanıtılacaklar başlıklı makalemizde manşet, Samsung Galaxy Note 6 ve Samsung Galaxy S6 Edge Plus hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et