Teknoloji Blogu

Endomotorlarda Apeks Bulucunun Önemi

Her diş hekimi endomotorların faydalarından hep bahseder ama çoğu bir şeyi gözden kaçırır: doğruluk. Bu endo-diş hekimliğinde en çok ihtiyaç duyulan şeydir çünkü kanal hazırlarken ve apeks ölçerken herhangi bir risk alınamaz o yüzden diş hekimleri apeksi %98’e varan doğrulukla ölçmeye yardımcı olabilecek endo motorla kullanılabilen bir apeks bulucuya ihtiyaç duyar.

Endomotorlar temel olarak kanal tedavisi için tasarlanmıştır, ancak apeks bulucu olmadan eksiktir! Bu sebeple şu anda birçok şirket bu özelliği sağlamak için çalışıyor. Ancak Morita bunu ilk başaranlardan!

Eşsiz , kompakt ve yenilikçi MORITA TriAuto ZX2 Apeks Buluculu Endodontik Mikromotor, dünyada ilk defa kablosuz endodontik motor ile apex bulucuyu aynı cihazda bir araya getiren TriAuto ZX’in yeni modelidir.

Milimetrik doğrulukta sonuçlar sunan entegre ölçüm fonksiyonu, kolay uygulama, kısa tedavi süresi, küçük angldruva kafası göze çarğan ilk avantajlarıdır. Bununla beraber mekanik süzülme yolu oluşturulması için eşsiz bir fonksiyona yani OGP’a (Optimum Glide Path) sahiptir. Üstelik OTR fonksiyonu belirli bir tork seviyesine erişildiğinde eğenin dönme yönünün tersine çevrilmesini sağlar. Ayrıca apikalde eğe sıkışmasını önleyen fonksiyonu (OAS) eğe sıkışması ve çatlak olasılığını azaltır.

Unutmayın, 1991 yılından beri tüm Türkiye’ye diş sağlığı ile ilgili cihaz ve sarf malzemeleri temin edip, satış öncesi ve sonrası her süreçte destek veren Metco Dental, Dünya’nın Bir Numaralı markalarıyla dental ürünler, cihazlar ve malzemeler kapsamında diş hekiminizin en büyük destekçisidir.

Danışmak istediğiniz tüm konularda; [email protected] adresine mail atabilir veya 0216 345 7424 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku