Teknoloji Blogu

Instagram Profiliniz İçin QR Kodu Nasıl Oluşturulur?

0

Instagram kısa süre önce uygulamasında, kullanıcılarının profilleri için QR Kodları oluşturmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Genellikle, birisine Instagram Tanıtıcınızı söylediğinizde, benzer ada sahip çok sayıda hesap olduğu için genellikle bulamazlar. QR kodu kullanıma girmesiyle, kullanıcılar akıllı telefonlarındaki QR kodunu doğrudan tarayabildikleri ve profilinize erişebildikleri için bu sorun çözülür.

Bu özellik, QR kodlarını paylaşabildikleri ve daha fazla müşteri davet edebildikleri için satışları için Instagram’a güvenen işletmeler için çok yararlı olabilir. Buna ek olarak, içinde çok sayıda sembol bulunan garip bir kullanıcı adınız varsa, QR kodunuzu arkadaşlarınızla paylaşabilir ve onları sizi takip etmeye davet edebilirsiniz. Bu Profil QR Kodları, kullanıcı adı yazma zahmetini ortadan kaldırır ve ayrıca zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Bu yazıda, Instagram profiliniz için nasıl bir QR kodu oluşturabileceğinizi göstereceğiz. Daha fazla beklemeden başlayalım.

QR Kodu

Instagram QR Kodu Nasıl Oluşturulur?

  1. Adım: Android veya iOS cihazınızda Instagram Uygulamasını açın.
  2. Adım: Profilinize gidin ve sağ üst köşeden üç satıra dokunun. Bunu yapmak yeni bir menü açacaktır. İşleme devam etmek için menüden “QR Kodu” na dokunun.
  3. Adım: Arka planda değişiklikler yaparak QR Kodunuzu özelleştirin. Arka planınızda değişiklik yapmak için farklı renkler ve emoji desenleri arasından seçim yapabilirsiniz. Arka plan renkleri tek bir dokunuşla değiştirilebilir, Emojiler ise ekrandan yukarı kaydırılarak erişilebilen Emoji Seçici bölümünden seçilebilir.
  4. Adım: QR Kodunuzu cihazınıza kaydetmek için bir ekran görüntüsü alın. Hepsi bu kadar artık arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İnstagram'da Hikayelere Gizli Olarak Bakmak (Gizli Hesapları Görme) 2021 başlıklı makalemizde gizlice hikaye izleme, instagram gizlenme ve Story gizli izleme hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine özel kampanya,En iyi fiyat garantisi 

  • Linktech AP05 Bluetooth 5.0 Kulak İçi Kulaklık sadece ve sadece kargo dahil  330 TL

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

Yakında e ticaret sitemiz yayında olacak.

blank

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et