Teknoloji Blogu

Instagram’ın Değeri 100 Milyar Dolara Ulaştı

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya uygulaması olan Instagram geçen haftalarda tam 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştığını kutlamıştı hatırlarsanız. Bildiğiniz gibi 2012 yılında Facebook kurucusu Mark Zuckerberg tarafından satın alınan sosyal medya uygulaması İnstagram o zaman 1 milyar dolar gibi bir rakamla devir edilmişti. Şuan ki değer tam olarak 100 milyar dolar olarak ölçülen instagram değerini 2012 yılında sonra tam 100 kat arttırmış durumda.

Mark Zuckerberg geleceği gerçekten güzel görebilmiş diyebiliriz, Facebook ile yavaş yavaş kaybettiği otoriteyi instagram tarafında oldukça iyi katlayan Mark Zuckerberg’i alnından öpmek gerek. Yaptığı yenilikler ile kullanıcıları İnstagram uygulamasına bağlı halde yaşamasını sağlayan Mark, en son olarak IGTV özelliği ile instagram üzerinden Youtube kanalı gibi videolar atmanıza olanak sağlamıştı, bakalım bu atılımı ile Youtube savaşında galip gelebilecek mi ? Şimdiden binlerce kanal aktif halde videolar atmaya başladı bile ancak Youtube’a rakip olma konusunda bizce daha erken gibi.

[ilgiliicerik icerik_id=”14949″]

Gelecekte 2 milyar kullanıcı bekleniyor !

Çok uzun değil 5 sene sonra 2023 yılında tam 2 milyar kullanıcıya sahip olacağı beklenen Instagram uygulaması dünyadaki çoğu insanın özel hayatına ve özel bilgileri bu sayede sahip olacak diyebiliriz. Genel olarak bu başarının sırrına baktığımızda bizce İnstagram uygulamasının en sağlam atılımı Hikayeler özelliği ile geldi diyebiliriz, bu sayede Snapchat uygulamasını kullanan milyonlarca kişiyi kendine adapte etti, hemde Snapchat gibi bir rakibini devre dışı bıraktı.

Bakalım önümüzde ki günlerde ne yenilikler getirilecek gerçekten tahmin etmek zor 🙂

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku