Teknoloji Blogu

Windows 10 Emoji Nasıl Kullanılır?

0

Emojiler artık oldukça popüler hale geldi ve şimdi neredeyse tüm uygulamalar ve işletim sistemleri tarafından destekleniyor. Microsoft’un Windows 10 işletim sistemi emoji desteği ile birlikte gelir ve yerleşik bir emoji seçici aracı vardır. Bu yazımızda, Windows 10’da yerleşik emoji seçici aracını nasıl kullanabileceğinizi ve sistem içinde istediğiniz yerde emojileri nasıl kullanabileceğinizi göstereceğiz. Windows 10’da emoji nasıl kullanılır?

Windows 10 Emoji

Windows 10’da Emoji Kullanma

1.Adım: Windows 10 bilgisayarınızda emoji seçiciyi açmak için windows tuşu, + ve noktaya basın. Ayrıca, windows tuşu, + ve noktalı virgül tuşlarına basarakta yapabilirsiniz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir

2. Adım: Şimdi, terimi yazarak belirli bir emojiyi arayabilirsiniz. Köpekle ilgili veya kedi ile ilgili emojileri bulmak için “köpek” veya “kedi” kelimelerini yazmanız yeterlidir ve size ilgili emojiler sunulur.

3. Adım: Listede fare kaydırma tuşunu kullanabilir ve emojiyi tıklayabilir veya seçilen emojiyi eklemek için Enter tuşuna basabilirsiniz.

İşte bu kadar. Dahili emoji seçiciyle Windows 10 sisteminizde emojileri bu şekilde kullanırsınız. Emojiler ayrıca dosya ve klasörlerin adı için de kullanılabilir. Bununla birlikte, emojinin henüz desteklenmediği için renkli biçimde değil siyah-beyaz renkte sergileneceğini fark edeceksiniz.

Standart Unicode karakter desteği nedeniyle Windows işletim sisteminde emoji kullanmak mümkündür. Dosya adında emoji kullanmak, farklı bir dilden bir karakter veya simge kullanmaya benzer. Modern uygulamaların çoğu Unicode’u desteklediğinden, renkli olmasalar bile emojilerin çalıştığını göreceksiniz. Windows işletim sistemleri hakkında daha fazla bilgi için kategori sayfasına bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bir Bilgisayarda İki OneDrive Hesabı Nasıl Kullanılır? 2021 başlıklı makalemizde OneDrive, OneDrive hesabı ve onedrive iki hesap açma hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine özel kampanya,En iyi fiyat garantisi 

  • Linktech AP05 Bluetooth 5.0 Kulak İçi Kulaklık sadece ve sadece kargo dahil  330 TL

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

Yakında e ticaret sitemiz yayında olacak.

blank

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et