Teknoloji Blogu

Windows 10’da Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

0

Dark Mode’un kullanımı artıyor ve uygulamaların çoğu artık insanların gece boyunca uygulamayı kullanmasını kolaylaştıran karanlık bir moda sahip. Aslında, akıllı telefon kullanıcı arayüzünün çoğu, karanlık modu destekliyor. Windows 10 Karanlık Mod, gözünüzü koruyan ve göz yorgunluğunu önleyen gerçekten iyi bir seçenektir. Bunun da ötesinde, gece boyunca içeriğe erişirken kullanıcının deneyimini daha iyi hale getirir. Apple’ın macOS’u zaten sistem genelinde bir Karanlık Mod ile geliyor. Peki ya Windows 10 işletim sistemini kullanıyorsanız? Bu yazıda, Windows 10 Karanlık Mod nasıl etkinleştirebileceğinizi göstereceğiz.

Windows 10 Karanlık Mod

Windows 10 Karanlık Temasını Etkinleştir

1. Adım: Her şeyden önce, bilgisayarınızdaki Ayarlar uygulamasına gidin. Bunu, Başlat Menüsü üzerinden “Ayarlar” terimini arayarak yapabilirsiniz.

2. Adım: Ayarlar uygulamasında, sol taraftaki menüden Kişiselleştirme’yi tıklayın.

3. Adım: Şimdi kenar çubuğundan “Renkler” seçeneğini tıklayın.

4. Adım: Diğer seçenekler bölümünde, Varsayılan uygulama modunuzu seçin seçeneği için Koyu’yu seçin.

Karanlık mod seçeneğini belirledikten sonra, değişiklikler otomatik olarak bilgisayarınıza uygulanır. Değişikliğin yürürlükte olduğunu ve bu modda rahatça çalışabileceğinizi onaylamak için Dosya Gezgini’ni açmanız yeterlidir.

Sisteme uygulanacak özel bir renk seçerek Windows 10 işletim sisteminizi daha da özelleştirebilirsiniz. Hangisinin size iyi geldiğini görmek için renkle oynayabilir veya işi sizin için yapacak olan “Arka planım için otomatik olarak bir renk seçin” seçeneğini belirleyebilirsiniz. Sitemizde Windows 10 hakkında daha fazla bilgi edinmek için sosyal hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10'da Internet Explorer'ı Başlatmanın 4 Yolu başlıklı makalemizde Windows 10 Internet Explorer, windows 10 internet explorer açma ve Windows Internet Explorer hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et