Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Apple, 5.5 inç’lik iPhone 6 Hazırlığında mı?
Apple, 5.5 inç’lik iPhone 6 Hazırlığında mı?

Apple, 5.5 inç’lik iPhone 6 Hazırlığında mı?

0

Apple’ın Sonbahar’da düzenleyeceği etkinlikte tanıtılacak yeni iPhone 6, hangi boyutta yer alacak ve kullanıcılara ne gibi artısı olacak?

yeni-iphone-6-ekrani

Şirket, iPhone 4S ve 5’te vurguladığı baş parmağınızın ekranın üst ve alt kısımlarına rahatlıkla erişebilmesi yeni iPhone 6’da yok olabilir. Yeni sızdırılan bilgilere göre şirketin 4.7 inç ve 5.5 inç’lik boyutlarda iPhone üretme hazırlığında olduğunu ve “phablet” piyasasına girme hazırlığında olduğu konuşuluyor.
Samsung “acaba daha ne kadar büyük telefon üretebilir?” sorusuna maruz kalmasına rağmen Apple’ın da büyük ekranlı iPhone’a girişmesi şirketin bazı görünmeyen prensiplerini yıktığının açıkça belirtisi olarak sayılabilir.

Ne kadar gerekli olduğu bilinmez ama eğer ki iPhone 6, aktarılan bilgilere göre büyük ekrana sahip olacaksa bu yeni iPhone’a daha güçlü bir pil gelebileceğin de bir göstergesi olarak sayılabilir. Daha uzun pil ömrü ve daha büyük ekranlı yeni iPhone 6, iOS 8’in tamamlanmış haliyle birlikte Eylül ya da Ekim aylarında tanıtılabilir.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen