Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Bilim adamları “Minyatür Beyin” icat etti
Bilim adamları “Minyatür Beyin” icat etti

Bilim adamları “Minyatür Beyin” icat etti

0

İnsan vücudunda yer alan organ üzerinde gerçekleştirilen araştırmadan ilaçlar veya nöral doku naklinin beyin üzerinde bulunan etkilerini inceleyebilmek adına yepyeni bir yöntem bulundu. Rhode Island eyaletinde Providence kentinde bulunan Brown Üniversitesi bilim adamlarının oluşturmuş olduğu “minyatür beyin” nöroloji konusunda araştırma yapan bilim adamları için harika bir test alanı sağlayacak.

Laboratuvarlarda, sinir dokusu nakli, ilaç testi ve kök hücreleri içeren beyin deneyleri en çok kobay fareler üzerinde yapılıyor. Yeni “minyatür beyin” buluşu ile beraber deneyleri denemek için hayvan kullanımının azalması bekleniyor.

Bilim adamlarının yaptığı açıklamada, oluşturulan her yeni minyatür beyin topunun yaklaşık 25 cent (0.72 TL) gibi cüzi bir son derece düşük bir ücret karşılığında yapılabileceğini söyledi. Yapılan açıklamada, bunlardan çok fazla sayıda yapılacaklarını söylerken, bilim için büyük bir derecede önem taşıyan bu icadın bilim dalının çağ atlayacağını ifade ediyorlar.

Beyinde yeni deneyler yapmak isteyen nörologlar için güzel bir fırsat olan minyatür beyin, tıp alanındaki gerçekçi deneylerin yapılmasını sağlayacak.

Emir Topaloğlu Merhabalar ben Emir, 19 yaşındayım ve 4 yılı aşkın bir süredir makale yazıyorum. Teknoloji ve oyun kategorileri benim en çok tercih ettiğim kategoridir. Teknolojiye büyük bir merakım vardır ve her türlü oyundan zevk alabilen bir kişiyim.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen