Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Facebook, Nepal İçin 10 Milyon Dolarlık Yardım Topladı
Facebook, Nepal İçin 10 Milyon Dolarlık Yardım Topladı

Facebook, Nepal İçin 10 Milyon Dolarlık Yardım Topladı

0

Dünya tarihinin en büyük depremlerinden birisi olan Nepal Depremi sonucunda şuana kadar 6.621 kişi hayatını kaybetti. 14 binden fazla kişininde yaralandığı depremde, tüm ülkeler yardımcı olmak için seferber oldu. Özellikle büyük teknoloji şirketlerinde katıldığı yardıma, Facebook yardım kampanyası başlatarak şuana kadar 10 Milyon Dolarlık yardım toplanmasını sağladı.

nepal-depremi-facebook-yardim

7.9 şiddetinde ki depremde, Türkiye’den de bir çok ekip gönderildi. AFAD’ın da yer aldığı çalışmalarda bir çok depremzede göçük altından çıkarıldı. Kendi sitesi üzerinden de yardım kampanyası başlatan Facebook, tüm kullanıcılarından yardım toplayarak şuana kadar 10 Milyon Dolarlık yardım parası biriktirdi.

Bu rakama ek olarak şirketin Cuma günü yaptığı açıklamada şirketin CEO’su Mark Zuckerberg yardım parasına ek olarak 2 Milyon Dolar daha paylaşacaklarını açıkladı. Facebook’un toplamda 12 Milyon Dolarlık yardımı kar amacı gütmeyen International Medical Corps kuruluşuna gönderileceği belirtildi.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen