Ana Sayfa Oyun Haberleri Satoru Iwata, Nintendo Mağazasında Anılıyor
Satoru Iwata, Nintendo Mağazasında Anılıyor

Satoru Iwata, Nintendo Mağazasında Anılıyor

0

Geçtiğimiz Cumartesi günü kanserden dolayı vefat eden ünlü CEO Satoru Iwata, New York’ta ki Nintendo mağazasında anılıyor. 1989’dan bu yana adını sıkça duyduğumuz Nintendo, 2000’li yıllara geldikten sonra başına Iwata’yı geçirmiş başarılı bir satış izlenimi bırakmıştı.

nintendo-iwata-ardindan

Şirkete mühendis olarak katılan Iwata, bir çok oyunun gelişmesinde ve satışıında önemli katkıları olmuştu. Wii oyun konsolunu hayatımıza katan Iwata, şimdi ise tüm dünyada saygı ile anılıyor.
Steve Jobs’dan bu yana teknoloji dünyasında ölümü oldukça ses getiren Iwata, New York’ta ki satış mağazası önünde sevenleri tarafından anılıyor. Mağazanın girişine konulan anı defterini dolduran ziyarertçiler, oldukça güzel mesajlar bıraktılar. Rahatsızlığından dolayı geçtiğimiz oyun konferanslarına da katılamayan ünlü CEO, safra kanserine yenik düşerek 11 Temmuz Cumartesi günü ölümü tüm dünyaya duyuruluş oldu.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen