Ana Sayfa Genel Twitter erişim sorunu ortadan kalktı
Twitter erişim sorunu ortadan kalktı

Twitter erişim sorunu ortadan kalktı

0

Ankara’da gerçekleşen bombalı saldırıdan sonra Twitter’a normal yollardan erişim engellenmişti. Ancak erişim yasağı kalktı.

Ankara’da meydana gelen ülkemizi yasa sokan bombalı terör saldırısının ardından Twitter’a sadece VPN ya da DNS ile erişilebiliyor, normal yollarla erişmek mümkün değildi. Ancak bugün itibariyle bu erişim yasağı kalktı. VPN, DNS veya Tor gibi tarayıcılar desteği dışında Twitter’a erişebilmemiz münkün.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı‘ndan konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmamıştı. Ancak Türkiye genelinde bir çok kullanıcı Twitter’a giriş yapamıyordu. Akşam saatlerine doğru Twitter’a erişim engeli normal hale döndü. Siteye VPN, DNS ya da Tor gibi tarayıcıların desteği ile erişim gerçekleştiriliyordu.

104158

Çeşitli nedenlerden dolayı zaman zaman Türkiye’de erişime engellenen Twitter ve Facebook gibi sosyal medya siteleri, genellikle toplumsal olayların ardından erişim engeline takılıyor.

Siteleri engelleme sorumluluğundaki TİB’in (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) yetkili sayfasında Twitter yasağı ile ilgili bir bilgiye yer verilmemiş.

Twitter’ın dışında Facebook’ta da erişim engeline takılmıştı. Ancak Twitter’ın erişimi düzeltildikten biraz sonra Facebook’ta normal hale döndürüldü.

Emir Topaloğlu Merhabalar ben Emir, 19 yaşındayım ve 4 yılı aşkın bir süredir makale yazıyorum. Teknoloji ve oyun kategorileri benim en çok tercih ettiğim kategoridir. Teknolojiye büyük bir merakım vardır ve her türlü oyundan zevk alabilen bir kişiyim.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen