Teknoloji Blogu

4 Nitelik, 1 İnceleme: Super 8bit Ninja

0

Kıyafetini kuşanmış, karşısında sayısız düşmanı bulunan ve misyonuna saygılı bir ninja! Gerek uzaktan saldırılarıyla, gerek şamarları ve kılıcıyla mobil ekranınızın sağına doğru bitmek bilmeyen hücumunu kesmemeye kararlı. Yoksa değil mi?

super-8bit-ninja

Xiaowei Chai tarafından geliştirilen, türüne sadık bir 2D platform oyunuyla karşı karşıyayız. Geliştirici ikinci platform oyununu mobil dünyaya dökmüş durumda. Ben de bu platforma adımımı attım, hem de tam merkezine.

HER YER PİKSEL!
Evet, hem de her yer! 8bit grafiklere sahip oyunda ninjanızdan tutun en vasıfsız düşmana kadar her nokta tüm çıplaklığıyla piksel piksel. Bitmek bilmeyen macerada karşınıza çıkacak bir sonraki yeni arka planın veya düşmanın 8bit grafiklerle nasıl harmanlandığını, nasıl bir tada sahip olduğunu merak edecek olmanız olası bir hadise.

KLASİK OYUN MODLARI
Elbette sizleri birbirinden bağımsız ve yepyeni oyun modlarının karşılayacağını söyleyemeyeceğim. Ancak yeterince tatmin olmamızı sağlayacak Normal, Time ve Rush adında 3 farklı oyun modu mevcut. Normal oyun modunda fazla heyecan yaşamadan ağır adımlarla tüm haritaları geçip sona ulaşmak asıl amacınız. Time modunda geri sayan zamana karşı, Rush modunda ise umarsızca koşturan ninjanıza karşı mücadele halindesiniz. Ayrıca her oyun modu içeriğinde 5-6 adet farklı yolculuk, yolculukların içeriğinde ise sırasıyla geçmeniz gereken bölümler (1-1 ,1-2, 1-3, 1-4) barındırıyor.

DİKKAT! MAĞAZA
Normalde oyunların içindeki mağazalar oyuna renk katar ve karakterinizi geliştirdikçe hevesinizi daha da körükler. Fakat burada bu yargı söz konusu değil. Evet, oyun içeriğinde mağaza barındırıyor fakat sadece oynayarak kazandığımız altınlarla tatminkar bir alışveriş yapabilmemiz mümkün değil. İki adım ilerlesek, mağazanın üçüncü adımı için elimizi cebimize atmamız şart. Zira ninjanızın “kalp” sayısını 3’ten 5’e çıkarmanın tatmin ettiği biri aranızda bulunuyorsa değil 3, 5. adımdan bile bana el sallayabilir.

REKLAM, REKLAM, REKLAM!
Bir uygulama yazarsınız, ücretsiz olarak yayınlayıp geliştirirsiniz. İçeriğine reklam da ekleseniz, oynayan kitle uygulamanın başarısına orantılı olarak asla sesini çıkarmaz. Super 8bit Ninja’dan içeriğinde reklamların bulunmasını tabii bekliyordum fakat inanın bu kadarını değil! Oyunda nefes alsanız geliştirici araya tıkıştırıveriyor reklamı. Arayüzde bulunan reklam size her saniye selam çakarken; girdiğiniz bir seçenekten geri dönerken, hatta oyunu yanlışlıkla arkaya yollayıp geri geldiğiniz anda oyun yüzünüze reklamı vuruyor. İnanın o kadar rahatsız edici ki, elinizden bırakamayacak bir hale gelseniz bile bu durum sayesinde gözünüzü kırpmadan silebileceğiniz bir oyun haline gelebilir Super 8bit Ninja.

super-8bit-ninja2

Super 8bit Ninja’nın, AppStore‘da ücretsiz olarak bizlerle olduğunu belirtmekte yarar var.
appstore-indir

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et