Teknoloji Blogu

Alt Tuşu İle Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Elle sonsuzluk işareti nasıl yapılır daha kolay olsa da, bilgisayardan yapmak oldukça zorlayıcıdır. Klavyeden sonsuzluk işareti yapmak için ise, klavye üzerinde her ne kadar kısıtlı sayıda tuş olsa da, bazı kombinasyonlar sayesinde yenilere ulaşmak mümkündür. Bunlardan bir tanesi de sonsuzluk işareti olup, bilgisayarda sonsuzluk işareti nasıl yapılır birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

Özellikle kişiler bilgisayara yeniyse, bu durum daha karmaşık olmaktadır. Burada öncelikle ekran klavyesinden kontrol etmenin çözüm olmadığı bilinmelidir. Zira burada alt, CTRL gibi tuşlar ile yapılabilecek tüm seçenekler değil, en pratik olanları sergilenir.

Eğer klavyeden sonsuzluk işareti yapmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken alt + 8734 tuşlarına aynı anda basmadır. Bunu hızlı bir şekilde yazmanız ve hatalı tuşlama yapmamanız gerekir. Ardından parmağınızı alt tuşundan çekince sembol ortaya çıkacaktır.  

Ancak bu durum, Windows’un en yeni versiyonunda geçerlidir. Şayet siz son sürümden yararlanmıyorsanız, eksiksiz yapmanıza rağmen işaret gelmeyebilir. Eğer alt + 236 tuş kombinasyonunu kullanırsanız, bu duruma çözüm getirebilirsiniz.

Sonsuzluk İşareti Şablonu Daha Pratik Nasıl Elde Edilir?

Sonsuzluk işareti kullanmak için farklı seçenekler vardır. Bunun çözümlerinden biri de internettir. Sonsuzluk işareti şablonu için tek yapmanız gereken küçük bir Google sorgulamasıdır. Ardından sembolü kopyalayarak, metine yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Infinity symbol or sign. Abstract night sky background

Buna ek olarak Microsoft Word de bu seçeneği kolayca almanızı sağlar. Bunun için tek yapmanız gereken, aşağıdaki işlemleri takip etmedir;

  1. Yeni bir Microsoft Word belgesi açın.
  2. Üst menüden ekle üzerine tıklayın.
  3. Buradan simge üzerine tıklayarak, sonsuzluk işaretini seçin. Eğer örnek gösterilenler arasında yoksa “tüm simgeler” üzerine tıklayarak araştırma yapmanız yeterlidir.

Eğer herhangi bir sebeple tuş kombinasyonunu kullanamıyorsanız, bu durumlar da size çözüm sunacaktır.

Sonsuzluk İşareti Çizimi Zor Mu?

Eğer yazdığınız bir metinde sonsuzluk işareti oluşturmak istiyorsanız, bilgisayar ortamına kıyasla bu işlem daha kolaydır. Elle sonsuzluk işareti nasıl yapılır için tek yapmanız gereken “8” rakımını yatay düzlemde çizmektir.

Aynı zamanda yan yana iki küçük “o” harfi de bunu almanızı sağlar.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku