Android 5.0 Lollipop Geliyor - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Android 5.0 Lollipop Geliyor

 Android 5.0 Lollipop Geliyor
Okunuyor Android 5.0 Lollipop Geliyor

Google’ın merakla beklenen yeni Android işletim sisteminin adı belli oldu. Android L adıyla kullanıcılarıyla buluşan Android 5.0, yazın karşımıza beta sürümüyle çıkmıştı. Beraberinde bir çok özellik ile gelecek olan Android L, artık Android 5.0 Lollipop olarak anılacak.

android-lollipop-haber

 

ART ile 64 bit desteğinin geldiği Android Lollipop, uygulamaları artık daha verimli ve hızlı çalıştırabilecek. Daha az güç tüketecek uygulamalar, daha fazla performansa sebep olacak. Oyun ve uygulama performanslarında ciddi artışın gözlemlendiği 5.0’da, ART’nin yenilenmiş halinin büyük katkısı var. Bununla birlikte tasarım departmanında da her şeyin yolunda gittiği Android’de, 5.0 ile görünüm daha da basite indirgenecek.

android-5-lollipop

Sadeleşen görünümü, ve artan güç performansı ile bir çok Android kullanıcısına rahat bir nefes aldıracak. Uygulamalarda yaşanan performans sorunlarıyla birlikte ciddi şarj sorunlarının yaşandığı işletim sistemi, yerini güç tasarrufu arttırılmış bir sisteme bırakacak. Lollipop Android’e buradan göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan iPad Air 2 ve iPad Mini 2 Lansman Öncesinde Kesinleşti başlıklı makalemizde apple, Apple 16 Ekim ve iPad Air 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın