Teknoloji Blogu

Android 5.0 Lollipop Geliyor

0

Google’ın merakla beklenen yeni Android işletim sisteminin adı belli oldu. Android L adıyla kullanıcılarıyla buluşan Android 5.0, yazın karşımıza beta sürümüyle çıkmıştı. Beraberinde bir çok özellik ile gelecek olan Android L, artık Android 5.0 Lollipop olarak anılacak.

android-lollipop-haber

 

ART ile 64 bit desteğinin geldiği Android Lollipop, uygulamaları artık daha verimli ve hızlı çalıştırabilecek. Daha az güç tüketecek uygulamalar, daha fazla performansa sebep olacak. Oyun ve uygulama performanslarında ciddi artışın gözlemlendiği 5.0’da, ART’nin yenilenmiş halinin büyük katkısı var. Bununla birlikte tasarım departmanında da her şeyin yolunda gittiği Android’de, 5.0 ile görünüm daha da basite indirgenecek.

android-5-lollipop

Sadeleşen görünümü, ve artan güç performansı ile bir çok Android kullanıcısına rahat bir nefes aldıracak. Uygulamalarda yaşanan performans sorunlarıyla birlikte ciddi şarj sorunlarının yaşandığı işletim sistemi, yerini güç tasarrufu arttırılmış bir sisteme bırakacak. Lollipop Android’e buradan göz atabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için [email protected] mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

You will be redirected to

Click the link above to continue or CANCEL