Artık Çevrimdışı Google Translate Kullanılabilecek - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Artık Çevrimdışı Google Translate Kullanılabilecek

 Artık Çevrimdışı Google Translate Kullanılabilecek
Okunuyor Artık Çevrimdışı Google Translate Kullanılabilecek

Dünyanın en büyük teknoloji firmasının ücretsiz dilden dile çevirme sitesi olan Google Translate, ilk çıktığından beridir zaten internet olmasa da çeviri hizmeti belli başlı zamanlarda verebiliyordu. Fakat çevrimdışı iken sadece kelime bazlı çevirebilen Google translate artık tüm cümleleri düzgün bir şekilde dilediğiniz dile tercüme edebilecek. Google bu teknolojiye NMT ismini vermekte türkçe olarak açıklamak gerekirse, makine çeviri teknolojisi diyebiliriz.

Google kullandığı bu NMT teknolojisi, cümleleri kelime kelime ayırmak yerine cümleyi daha hatasız bir şekilde tercüme etmesine yarıyor. Sadece cümleler değil uzun bir paragrafı dahi çevirebilir ve en az hata da sizlere tercüme edebilmekte bu teknoloji ile. İşte bundan böyle dilediğiniz dilin içeriğini önbellek olarak indirdiğiniz takdirde yukarı bahsettiğimiz güzel teknolojilerden internetiniz olmasa dahi yararlanabileceksiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”14698″]

Google Translate Tamamen Ücretsiz

Google firması içinde Türkçe dilinin de olduğu toplam 59 dile bu şekilde hizmet verebilecek hem de tamamen ücretsiz bir şekilde. Kullanmak istediğiniz her dil için ortalama 30 – 35 mb paketler indirmeniz gerekecek. O kadar çok kelime ve çeviriler olduğunu düşünürsek gerçekten google bu işi layıkıyla yapıyor. Buradan tebrik eder, daha da fazla hizmetler bizim için bekleriz 🙂

Bir önceki yazımız olan Windows sıkıştırılmış bellek problemi nasıl düzeltilir ? başlıklı makalemizde bellek sorunu, sıkıştırılmış bellek sorunu ve windows bellek sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın