Teknoloji Blogu

Bilim adamları “Minyatür Beyin” icat etti

0

İnsan vücudunda yer alan organ üzerinde gerçekleştirilen araştırmadan ilaçlar veya nöral doku naklinin beyin üzerinde bulunan etkilerini inceleyebilmek adına yepyeni bir yöntem bulundu. Rhode Island eyaletinde Providence kentinde bulunan Brown Üniversitesi bilim adamlarının oluşturmuş olduğu “minyatür beyin” nöroloji konusunda araştırma yapan bilim adamları için harika bir test alanı sağlayacak.

Laboratuvarlarda, sinir dokusu nakli, ilaç testi ve kök hücreleri içeren beyin deneyleri en çok kobay fareler üzerinde yapılıyor. Yeni “minyatür beyin” buluşu ile beraber deneyleri denemek için hayvan kullanımının azalması bekleniyor.

Bilim adamlarının yaptığı açıklamada, oluşturulan her yeni minyatür beyin topunun yaklaşık 25 cent (0.72 TL) gibi cüzi bir son derece düşük bir ücret karşılığında yapılabileceğini söyledi. Yapılan açıklamada, bunlardan çok fazla sayıda yapılacaklarını söylerken, bilim için büyük bir derecede önem taşıyan bu icadın bilim dalının çağ atlayacağını ifade ediyorlar.

Beyinde yeni deneyler yapmak isteyen nörologlar için güzel bir fırsat olan minyatür beyin, tıp alanındaki gerçekçi deneylerin yapılmasını sağlayacak.

Bir önceki yazımız olan 1 dakikalığına Google.com'un sahibi oldu başlıklı makalemizde 12 dolar, google ve google.com hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et