Bilim adamları "Minyatür Beyin" icat etti - Teknofeed.COM

Bilim adamları “Minyatür Beyin” icat etti

 Bilim adamları “Minyatür Beyin” icat etti
Okunuyor Bilim adamları “Minyatür Beyin” icat etti

İnsan vücudunda yer alan organ üzerinde gerçekleştirilen araştırmadan ilaçlar veya nöral doku naklinin beyin üzerinde bulunan etkilerini inceleyebilmek adına yepyeni bir yöntem bulundu. Rhode Island eyaletinde Providence kentinde bulunan Brown Üniversitesi bilim adamlarının oluşturmuş olduğu “minyatür beyin” nöroloji konusunda araştırma yapan bilim adamları için harika bir test alanı sağlayacak.

Laboratuvarlarda, sinir dokusu nakli, ilaç testi ve kök hücreleri içeren beyin deneyleri en çok kobay fareler üzerinde yapılıyor. Yeni “minyatür beyin” buluşu ile beraber deneyleri denemek için hayvan kullanımının azalması bekleniyor.

Bilim adamlarının yaptığı açıklamada, oluşturulan her yeni minyatür beyin topunun yaklaşık 25 cent (0.72 TL) gibi cüzi bir son derece düşük bir ücret karşılığında yapılabileceğini söyledi. Yapılan açıklamada, bunlardan çok fazla sayıda yapılacaklarını söylerken, bilim için büyük bir derecede önem taşıyan bu icadın bilim dalının çağ atlayacağını ifade ediyorlar.

Beyinde yeni deneyler yapmak isteyen nörologlar için güzel bir fırsat olan minyatür beyin, tıp alanındaki gerçekçi deneylerin yapılmasını sağlayacak.

Bir önceki yazımız olan 1 dakikalığına Google.com'un sahibi oldu başlıklı makalemizde 12 dolar, google ve google.com hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın