Teknoloji Blogu

Deprem Sigortasını Yaptırmak Zorunludur!

0

Bildiğiniz gibi ülkemiz fay hattı üzerinde bulunuyor ve deprem riski her daim mevcut. Deprem riskini ortadan kaldırmak mümkün olmadığı için ülke olarak çeşitli önlemler almak durumundayız. Bu önlemlerin başında deprem sigortası geliyor. Deprem sigortası yasalar gereği tüm mülk sahiplerinin mutlaka yaptırması gereken zorunlu sigortalardan biridir. Kanunlarda yapılan son düzenlemeler ile deprem sigortasını yaptırmak artık zorunlu hale getirildi.

Zorunlu deprem sigortasının sadece depremden kaynaklı olan zararları karşıladığı düşünülüyor. Oysa yine deprem kaynaklı olmak kaydıyla infilak, tsunami, yangın ya da yer kayması gibi çeşitli risklerin meydana gelmesi durumunda da devreye girebiliyor ve bu sigorta masrafları karşılayabiliyor. Bu nedenle mutlaka deprem sigortasının sunduğu teminatlardan tüm mülk sahiplerinin faydalanması gerekiyor.

Bu durumda akıllara DASK yaptırmak için hangi kuruluşları tercih etmek gerektiği sorusu geliyor. Öncelikle mutlaka belirli bir sigorta firmasını tercih etmenizin zorunlu olmadığını belirtelim. Sigorta hizmeti sunan herhangi bir kuruluşu tercih ederek sigortanızın yaptırılmasını sağlayabilirsiniz. Ancak avantajlı bir sigorta poliçesinin sizin için hazırlanmasını istiyorsanız rotanızı mutlaka Generali Sigorta yönüne çevirin.

DASK Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Zorunlu deprem sigortasının fiyatları pek çok farklı unsur dikkate alınarak belirleniyor. Yaşadığınız kentteki deprem riskinin ne kadar yüksek olduğu, binanın yapı tarzı, konutun toplam metrekaresi, sigorta priminin fiyatı gibi unsurlar bir arada değerlendiriliyor ve DASK için ödemeniz gereken ücret de bu şekilde belirleniyor.  Ancak 2007 yılından sonra inşa edilen binalar için indirim uygulandığı bilgisini de sizlere aktaralım.

Deprem sonrasında zararı ne kadar karşılanacağı ise poliçe limitlerine bağlı olarak belirleniyor. Eğer bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız Generali Sigorta internet sitesine hemen tıklayın.  Detaylı bilgi sahibi olmanın yanı sıra bu kuruluş tarafından sigortanızın yaptırılmasının size ne gibi avantajlar sağladığını konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylelikle deprem sigortası yaptırmak için en doğru kuruluşu kolaylıkla seçmiş olacaksınız. Teminat limitleri hakkında da internet sitesinde merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabiliyorsunuz. Farklı adreslerde saatlerce araştırma yapmanız gerekmiyor. Hemen şimdi siz de bu bilgilere göz atın.

Bir önceki yazımız olan FreeHand'de Daire Etrafına Yazı Yazmak (Video) başlıklı makalemizde dönen yazı yazmak, freehand ve freehand de daire içine yazı hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et