Google Pixel Android Güvenlik Düzeltme Eki'ni Almaya Başlıyor

Google Pixel Android Güvenlik Düzeltme Eki’ni Almaya Başlıyor

 Google Pixel Android Güvenlik Düzeltme Eki’ni Almaya Başlıyor
Okunuyor Google Pixel Android Güvenlik Düzeltme Eki’ni Almaya Başlıyor

Google, Ocak Android güvenlik düzeltme ekini getiren Pixel telefon dizisi için yeni bir yazılım güncellemesi sunmaya başladı. Son birkaç ay içinde Pixel telefonlar için şaşırtıcı bir şekilde geciken güvenlik düzeltme eki güncellemesinin ardından Google, nihayet bir ayın başında Android güvenlik yamalarını yayınlamaya geri döndü. Ocak Android güvenlik güncellemesi Pixel 4, Pixel 3, Pixel 3a, Pixel 2 ve ilgili XL varyantları için piyasaya sürüldü. Güncelleme ayrıca Pixel 4 ve Pixel 4 XL’de daha düşük parlaklık seviyesindeki renk kayması sorunu için bir düzeltme getiriyor ve Google’ın en son telefonlarındaki WeChat uygulaması için Pürüzsüz Ekran desteği ekliyor.

Google Pixel

Ses Kalitesi İyileştirmeleri

Google Android Pixel Güvenlik Güncellemesi destek sayfasında, Android 10 çalıştıran tüm desteklenen Pixel cihazların (birinci nesil Pixel ve Pixel XL hariç) Ocak 2020 OTA güncellemesinin bir parçası olarak Ocak Android güvenlik düzeltme ekini alacağı belirtiliyor. Değişikliklerden bahseden yeni güncelleme, Pixel 3 ve Pixel 3 XL’deki sesli aramalar sırasında hoparlör ses kalitesi iyileştirmeleri getirirken, video çekimi sırasında ses kalitesi de Pixel 3a ve Pixel 3a XL ikilisinde bir artış aldı. Ek olarak, Ocak 2020 OTA güncellemesi WeChat uygulaması için düzgün ekran desteği sunmuştur, bu da uygulamanın arayüzünün Pixel 4 ve Pixel 4 XL’nin 90Hz ekranında daha pürüzsüz olacağı anlamına gelir.

Renk Kayması Sorunu

Daha dikkat çekici değişiklik, Pixel 4 XL’deki daha düşük parlaklık seviyelerinde renk değiştirme sorunu için bir düzeltmedir. Ekranın doğal olmayan bir renk tonu üretmesine neden oldu ve bazı durumlarda parlaklık yüzde 30 veya daha düşük işaretin altına ayarlandığında yeşil veya kırmızı renk tonuyla garip gölgeler oluşturdu. Pixel 4 XL için Ocak 2020 güncellemesi renk kayması sorununu çözdüğünü iddia ediyor. Ayrıca, kullanıcı arayüzünde bildirim ekranı, el feneri geçiş işlevi, Wi-Fi çökmesi ve bağlantı sorunları ile ilgili bir dizi diğer sorunu da giderir. Tüm değişiklik günlüğü destek sayfasında okunabilirken, OTA dosyalarının tamamını ve fabrika görüntülerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Oyun Bilgisayarında Olması Gereken Programlar başlıklı makalemizde Cheat Engine, DAEMON Tools Lite ve Game Booster hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın